Iskombinovani sastav Zvezde "iskombinovao" pobedu na Banjici! Le Talek i Pešić za slavlje vicešampiona Srbije! (VIDEO)

Superliga, 2. kolo

Sva bitnija dešavanja sa ove utakmice možete da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog

Objavljeno: 20:56h

Crvena zvezda je upisala još jedan pozitivan rezultat u novoj sezoni.

Posle pobede nad Spartom iz Praga od 2:0 na Marakani u okviru kvalifikacija za Ligu Evrope, ekipa Vladana Milojevića je sa minimalnih 1:0 slavila nad Radom na Banjici i na taj način uzela i šesti bod iz dve utakmice, dok su Građevinari ostali na samo jednom.

Prvi gol delo je Damijana le Taleka pred kraj prvog poluvremena, a asistirao mu je Luka Adžić iz kornera. Inače, i golman Rada Marković je morao bolje kod tog pogotka.

Drugi pogodak dao je Aleksandar Pešić u sudijskoj nadoknadi vremena...

Crveno-bele u četvrtak očekuje veoma teško gostovanje u Pragu, dok Rad može da se okrene narednim superligaškim izazovima.

Inače, jedina stvar koja treba da zabrine Delije posle ovog meča je to što je Pešić vidno povredio ruku, kada ga je jedan protivnički igrač zgazio kopačkama, pa se celo drugo poluvreme držao za podlakticu, koja je bila i zavijena.

Sva bitnija dešavanja sa ove utakmice mogli ste da pratite uz naš dobro poznati lajv-blog..

90. minut - I Aleksandar Pešić je uspeo da se upiše u strelce. Veoma lep gol glavom...

66. minut - Prva prilika za Zvezdu u drugom poluvremenu! Šutirao je Pešić posle sjajnog pasa u prostor, ali samo pored gola! Koliko šansi je Pešić do sada imao na početku ove sezone, mogao je da postigne bar pet golova...

55. minut - Velika šansa za Rad, za izjednačenje. Stefan Vico je sjajno protrčao, dobio loptu od Nenada Lukića, ali je Borjan sjajno intervenisao! U nastavku akcije, posle kornera, Vujačić pogađa prečku! Umalo da Rad iskoristi dekoncentraciju crveno-belih! Borjan je sjajan u ovim momentima, drži svoj tim u vođstvu!

46. minut - Nastavljen je meč! Nadamo se daleko boljem drugom poluvremenu u odnosu na ono što mu je prethodilo!

45+3 - GOTOVO JE PRVO POLUVREME!!! Crvena zvezda bez sedam standardnih igrača vodi sa 1:0, i to bez neke specijalne igre... Za sve je zaslužan Damijan le Talek, koji je na asistenciju Luke Adžića uspeo da lepo nađe put do mreže.

44. minut - Filip Stojković je naplašio Delije pred Spartu! Pao je na travu, morala je da ulazi i medicinska ekipa, ali je, izgleda, sa njim sve u redu!

38. minut - GOOOOOOOOOOOOOOL!!! Odličan centaršut Luke Adžića, na drugoj stativi je čekao Damijan le Talek, koji se sjajno oslobodio pomalo dekoncentrisanog Zonjića i doslovno lobovao golmana, koji je bio skoro na gol liniji, gde se sudario sa Marašom, i pretrpeo lakšu povredu.

35. minut - Solidan pokušaj Nenada Lukića, koji je najopasniji igrač Rada za sad! Pored gola.

30. minut - Crvena zvezda je za sada imala samo poluprilike. Isto kao i rival!

23. minut - Sudija nije svirao penal za Rad, a nije da elemenata nije bilo!.

13. minut - Veoma, veoma mirna utakmica. Nekoliko "polupokušaja", ali ništa konkretno za sada... Pretio je i Denić za Rad iz teškog ugla, odbranio je Borjan.

1. minut - Utakmica je počela!

18.50 - Sve je spremno za početak meča, čekaju se još samo igrači!

18.30 - Poznati su i sastavi za ovaj meč!

RAD (4-2-3-1): Marković - Vico, Maraš, Zonjić, Volkov - Bainović, Piščević, Lutovac, Lukić, Denić - Vujačić.

CRVENA ZVEZDA (4-2-3-1): Borjan - Stojković, Le Talek, Babić, Anđelković - Jovičić, Račić, Srnić, Adžić, Milijaš - Pešić.