Žreb
Milan, Marselj, Leverkuzen, Juventus... Liga Evrope ili Liga šampiona? Tadić i Cvetković idu na Dinamo Zagreb
Dušan Vlahović će u dresu Bešiktaša igrati protiv Olimpika iz Marselja, Bajera iz Leverkuzena, Uniona Sen Žiloaz, Seltika, Kristal Palasa, Omonije, Hapoela Ber Ševe i Hofenhajma.
Ovogodišnja sezona u Ligi Evrope biće kao da je u pitanju Liga šampiona! Poznati su svi protivnici 36 klubova koji će učestvovati u ligaškoj fazi takmičenja, a već na startu navijače očekuju utakmice koje po kvalitetu mogu da pariraju duelima iz evropske elite. Zahvaljujući kompjuterski potpomognutom sistemu UEFA, svaki tim dobio je po dva protivnika iz četiri različita šešira.
Među najzanimljivijim utakmicama ligaške faze svakako će biti dueli klubova iz prvog šešira, posebnu pažnju privlače okršaji Bajera iz Leverkuzena, Juventusa, Milana i Olimpika iz Marselja.
Dušan Tadić će sa NEK Najmegenom odmeriti snage sa Benfikom, Juventusom, Renom, zagrebačkim Dinamom, Omonijom, Celjem, Levskim i Araratom.
Dušan Vlahović će u dresu Bešiktaša igrati protiv Olimpika iz Marselja, Bajera iz Leverkuzena, Uniona Sen Žiloaz, Seltika, Kristal Palasa, Omonije, Hapoela Ber Ševe i Hofenhajma. Vlahović je tako izbegao duel sa svojim bivšim klubom Juventusom.
Juventus će u ligaškoj fazi sastati sa Real Sosijedadom, AZ Alkmarom, Renom, Ferencvarošem, Omonijom, Seltom iz Viga, NEK Najmegnom i Hapoelom Ber Ševom.
Od ostalih srpskih fudbalera, Strahinja Pavlović će sa Milanom igrati protiv Benfike, Olimpijakosa, Ferencvaroša, Salcburga, Sanderlenda, Bornmuta, Ararata i Levskog. Mihajlo Cvetković će sa Anderlehtom za rivale imati Lion, Marsej, Salcburg, Dinamo, Sanderlend, Jagjeloniju, Hofenhajm i OFI Krit.
Kompletan raspored utakmica po datumima i terminima UEFA bi trebalo da objavi u subotu, odnosno najkasnije u nedelju.
Prvo kolo biće odigrano 16. i 17. septembra, dok će se preostali mečevi igrati četvrtkom. Poslednje, osmo kolo zakazano je za 28. januar 2027. godine.
(Espreso)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!





