Svetsko prvenstvo (3. jul): Hrvati ljuti i kukaju na sudije i VAR, Matanović priznao da je osetio kontakt sa loptom
Kontroverza meč Hrvata i Portugalaca, Foto: Mattia Ozbot / Getty images / Profimedia

MUndijal 2026

Svetsko prvenstvo (3. jul): Hrvati ljuti i kukaju na sudije i VAR, Matanović priznao da je osetio kontakt sa loptom

Objavljeno:
Dodajte Espreso u vaš Google izbor
Liveblog
12:55h

Iako je bilo najava da će zbog povrede propustiti meč 1/16 finala Svetskog prvenstva protiv Australije, Mohamed Salah će biti u sastavu Egipta.

12:41h

Nemački mediji prenose da je Julijan Nagelsman dobio otkaz na mesto selektora Pancera nakon šokantne eliminacije od Paragvaja već u okviru 1/16 finala Svetskog prvenstva.

Julijan Nagelsman
Julijan Nagelsmanfoto: EPA/GREG M. COOPER
12:10h

Legendarni Gabrijel Batistuta nema dilemu kada su u pitanju eventualni finalisti  SP 2026. godine. „Već dve godine ponavljam da će finale igrati Argentina i Francuska i ne menjam svoje mišljenje“, prognozirao je Batigol.

12:03h

Večeras je na programu samo jedan meč. Sastaju se Australija i Egipat od 20 časova.

Australcima je ovo treći put da igraju nokaut fazi i svaki put su ispadali (Italija 2006. i Argentina 2022.).

Egipćani će najverovatnije igrati bez Mohameda Salaha zbog povrede.

11:58h

Kapiten Hrvatske Luka Modrić takođe se obratio na temu suđenja protiv Portugala i VAR tehnologije. Njegovo mišljenje možete pročitati OVDE

11:58h

Kapiten Portugala Kristijano Ronaldo ispisao je novu stranicu istorije svetskog fudbala u pobedi nad Hrvatskom (2:1) u šesnaestini finala Svetskog prvenstva 2026. godine. Golom iz jedanaesterca u 61. minutu postao je najstariji strelac u istoriji nokaut faze Mundijala.

Ronaldo je sa 41 godinom i 147 dana nadmašio dosadašnji rekord svog bivšeg saigrača Pepea, koji je rekord postavio na Svetskom prvenstvu 2022.

11:55h

Selektor Hrvatske Zlatko Dalić imao je svašta da kaže na temu suđenja. Njegov stav možete pročitati OVDE.   

11:54h

Svetska fudbalska federacija (FIFA) objasnila je zašto je poništen gol Hrvatske protiv Portugala. VIše o tome možete pročitati OVDE.

11:44h

Kontroverzan meč između Hrvatske i Portugala i dalje je vruća tema u celom svetu. Vatreni smatraju da su oštećeni, odnosno da sudije nisu sudile 50:50, dok ih je VAR tehnologija potpuno uništila.

Najviše bure izazvao je čip u lopti Trionida, koji se aktivirao prilikom kontakta Igora Matanovića, pa je zbog toga dosuđen ofsajd i poništen izjednačujući gol. "Ofsajd na kraju? Iskreno, mislim da sam osetio mali kontakt s kosom. Pitao sam sudiju, nisam bio 100 odsto siguran da sam dirao loptu. Rekao mi je da imaju čip u lopti, da je bio mali kontakt i da je to ofsajd", priznao je Matanović


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.