sve se poklapa
Crvena zvezda direktno u Ligi šampiona kada bi se sezona danas završila!
Tako bi se posle tri neuspešne godine kvalifikacija ispunio san povratnika na klupu bivšeg prvaka Evrope i sveta
Crvena zvezda preuzela je vrh Superlige Srbije, a ukoliko tu ostane do kraja sezone, plasiraće se sigurno u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Evropsko elitno takmičenje svake sezone garantuje i jedno direktno mesto timovima prema petogodišnjem klupskom koeficijentu.
Uslov za tako nešto je i da klub ne samo obezbedi kvalifikacije, već i da bude šampion u domaćem prvenstvu.
Ukoliko bi se sezona u ovom trenutku završila, izabranici Dejana Stankovića bi se plasirali direktno u ligašku fazu Lige šampiona.
Tako bi se posle tri neuspešne godine kvalifikacija ispunio san povratnika na klupu bivšeg prvaka Evrope i sveta.
Olimpijakos, Rendžers, Kopenhagen, Šahtjor, Ferencvaroš i PAOK imaju bolji koeficijent, ali nisu lideri u šampionatima.
AEK iz Atine ima bod više od PAOK-a i dva Olimpijakosa, dok Kopenhagen ima minus četiri u odnosu na Arhus, kao i Šahtjor iza Čerkasija.
Rendžers je treći u Škotskoj, sa šest poena manje od vodećeg Hartsa, dok Ferencvarošu u Mađarskoj prvoplasirani Đer beži dva poena.
Crveno-beli su, inače, plasmanom u plej-of Lige Evrope dodatno napredovali po klupskom koeficijentu i na listi pretekli zagrebački Dinamo.
Bonus video:
(Espreso/Espreso sport)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!





