Udarac! Englezi došli po jednog od najboljih igrača Crvene zvezde
FK Crvena zvezda, Foto: Starsport©

uff...

Udarac! Englezi došli po jednog od najboljih igrača Crvene zvezde

Nikako nije dobro...

Objavljeno: 11:03h

Crvena zvezda je trenutno u Austriji, gde se priprema za novu sezonu u kojoj će ponovo cilj biti Liga šampiona, a od uspeha na međunarodnoj sceni uglavnom zavisi status fudbalera na tržištu.

Zbog dobrih igara u crveno-belom dresu na evropskim mečevima, Zvezda je prodala In Bom Hvanga u Fejnord, a nešto slično ovog leta moglo bi da se desi sa drugim reprezentativcem Južne Koreje - na meti Engleza je Seol Jung Vu (26)!

Kako prenosi portal "footballist", desni bek Crvene zvezdeSeol Jung vu mogao bi uskoro da napravi transfer u Englesku, jer je za njegove usluge zainteresovan Šefild junajted koji se takmiči u Čempionšipu. Imaju plan da se u bliskoj budućnosti vrate u Premijer ligu, a za to im je potreban kvalitet i iskustvo momka koji je sa Zvezdom već igrao Ligu šampiona.

Seol Jung-Vu
Seol Jung-Vufoto: Starsport

Za sada se ne navode detalji potencijalnog transfera, odnosno koliko je engleski klub spreman da plati Crvenoj zvezdi i da li su zainteresovani da sačekaju kraj prelaznog roka kako bi se dogovorili svi detalji. Jasno je da Zvezda neće prodati Seola Jung Vua pre završetka evropskih kvalifikacija, jer je desni bek iz Južne Koreje jedan od najvažnijih defanzivaca u sistemu Vladana Milojevića - posebno zbog svoje mogućnosti da igra i po levoj strani.

Seol Jung-Vu
Seol Jung-Vufoto: Starsport

Južnokorejski sajt podseća da je Vest Hem bio zainteresovan za Seola pre nego što je on potpisao za Crvenu zvezdu, a nakon sjajnih partija koje je pružao u rodnoj zemlji. Ipak, tim iz Londona nije bio spreman na rizik i odustali su od transfera, da bi defanzivac zatim zablistao u crveno-belom dresu beogradskog tima. Seol je do sada odigrao 43 meča, postigao šest golova i assitirao osam puta, od čega su čak tri asistencije bile u grupnoj fazi Lige šampiona prethodne sezone. Podsećamo, Zvezda je platila 1.500.000 evra Ulsanu za desnog beka koji je 24 puta igrao za seniorsku selekciju svoje zemlje.

Bonus video:

00:19

FK Crvena zvezda, Delije, Milan, San Siro, navijači

(Espreso/Mondo/Dušan Ninković/Prenela: N.J)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.