PUNA MARAKANA NIJE SLOMILA VELS: Srbija nije uzela sva tri boda, ali je dobila novi napadački tandem! (FOTO) (VIDEO)

kvalifikacije za SP 2018.

Tok meča ste pratili u našem "lajv blogu" na Espreso.co.rs

Objavljeno: 22:47h

Srbija nije pobedila, ali nije ni izgubila! Isto kao u Kardifu bilo je ove junske večeri i na Marakani! Srpski fudbaleri odigrali su nerešeno protiv Velsa 1:1.

Šteta za "Orlove" koji su u slučaju pobede mogli da iskoče na prvo mesto, ali su sada ostali poravnati sa Republikom Irskom na čelnoj poziciji grupe D.

Bilo je ovo nešto slabije izdanje Muslinovih izabranika u odnosu na prethodne mečeve. Bila je tu kontrola lopte, ali bez toliko šansi na koje smo navikli.

Na kraju krajeva, dali su pogodak iz samo jednog jedinog šuta u okvir gola.

Velšani su došli da se brane, a dobili su i jedanaesterac u 35. minutu iz koga su poveli i stavili naše igrače u vrlo nezgodnu poziciju da jure rezultat, uprkos ne baš dobroj igri.

Silni napadi i inicijativa su se isplatili u 70. minutu kada je napadački tandem Prijović - Mitrović uspeo da nadmudri čsvrstu odbranu "zmajeva" i dođe do izjednačenja.

Ipak, ostaje ne baš lep utisak pre svega zbog rezultata i navijača koji su posle mnogo, mnogo godina ispunili stadion, jer im se vratila vera u reprezentaciju.

SRBIJA - VELS 1:1

(Mitrović 74 - Remzi 35p)

Srbija: Stojković, Ivanović, Nastasić, Vuković, Rukavina, Matić, Milivojević, Kolarov, Tadić, Kostić, Mitrović.

Vels: Henesi, Ričards, Dejvis, Čester, Vilijams, Ganter, Ledli, Edvards, Alen, Remzi, Vouks.