Novi odlazak iz Humske! Partizan želi da ga se reši što pre
Fudbaleri Partizana, Foto: Starsport©

pregovori u toku

Novi odlazak iz Humske! Partizan želi da ga se reši što pre

Još jedna defanzivac na izlaznim vratima

Objavljeno: 17:12h

Na pomolu novi odlazak iz Partizana! Nakon Mihajla Ilića i Aleksandra Filipovića, još jedan defanzivac napušta Humsku.

Kako Telegraf saznaje, pre tri dana je crno-belima stigla zvanična ponuda Gazijantepa za centralnog defanzivca, ali još uvek nema dobrovora, jer dva kluba nisu usaglasila stavove buduće saradnje.

Konkretno, Gazijantep je nameren da za početak pozajmi Mujakića od Partizana, ali da u ugovor uvrsti otkupnu klauzulu, koja bi, ako sve strane budu zadovoljne, bila aktivirana narednog leta.

Nihad Mujakić
Nihad Mujakićfoto: Starsport©

Sa druge strane, Partizan želi da , posle odlazaka golmana Aleksandra Jovanovića (Kodžaeli) I Jung-Džun Goha (Gornik), dodatno smanji platni fond, te insistira da turski klub već sada otkupi Mujakića, čime bi kasa kluba iz Humske bila “olakšana” za jednu od najvećih zarada u igračkom kadru.

Turci su izuzetno uporni, već tri dana pritiskaju Partizan da se posao okonča, ali su isto tako i crno-beli istrajni da izvuku najbolje iz mogućeg dogovora, pa bi konačan epilog trebalo da bude poznat veoma brzo.

Mujakić je u Partizan stigao prošloga leta, upravo iz Turske, odnosno iz Ankaragudžua, za sumu od 900.000 evra i, sem u periodu kada je na klupi bio Savo Milošević, mahom je bio standardan prvotimac, dobrim delom kao štoper, ponekad i na mestu desnog beka.

Bonus video:

01:17

FK Partizan CSKA Moskva vatromet

(Espreso sport/Telegraf)


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
counterImg

Espreso.co.rs


Mondo inc.