PIKSI TRLJA RUKE: Nije mogao da dobije BOLJE vesti!
Dragan Stojković Piksi, Foto: Vladimir Pesnya/STARSPORT

bravo

Selektor je sigurno zadovoljan

Fudbaleri Al Hilala novi su šampioni Saudijske Arabije.

Al Hilal je u okviru 31. kola na domaćem terenu savladao Al Hazem rezultatom 4:1 i tri kola pre kraja obezbedio šampionsku titulu.

Izabranici Žorža Žesusa imaju 89 bodova, 12 više od drugoplasiranog Al Nasra Kristijana Ronalda. Sa druge strane, Al Hazem je ostao samo sa teoretskim šansama za opstanak u ligi.

Još jednom su u dresu Al Hilala dominirali srpski reprezentativci.

Aleksandar Mitrović je u 15. minutu sa bele tačke pogodio za 1:0, ali su gosti preko Faiza Selemanija izjednačili u 34. na 1:1.

Aleksandar Mitrović
Aleksandar Mitrovićfoto: Fayez NURELDINE / AFP / Profimedia

Ipak, do kraja prvog dela igre još tri gola novog šampiona.

Al Džuvaid je postigao autogol u 39. minutu, a potom su na scenu stupili Srbi.

Sergej Milinković-Savić je u 48. minutu asistirao Mitroviću za drugi gol, a potom se u šestom minutu nadoknade popularni SMS i sam upisao u listu strelaca. Mitrović ima 26 postignutih golova ove sezone.

Dragana Stojkovića Piksija sigurno veoma može da raduje sjajna forma u kojoj se nalazi dvojac saudijskog velikana, pošto EURO u Nemačkoj kuca na vrata.

Do kraja meča nove promene rezultata nije bilo, a vredi napomenuti da je Al Hazemu poništen gol zbog faula u napadu u 92. minutu, strelac je bio Damen Al Ruvai.

Al Hilal je po 19 put u karijeri osvojio šampionsku titulu, a ovo je bio 68. trofej u istoriji za ovaj klub.

Čestitke Sergeju i Mitru na velikom uspehu.