GULER UTIŠAO SAN SEBASTIJAN: Real SRUŠIO Sosijedad i stigao nadomak nove titule šampiona Španije!
Strelac pobedonosnog pogotka... Arda Guler (19(, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

la liga 33. kolo

Nema im ravnih u Španiji

Andrej Kosić

Fudbaleri Real Madrida savladali su u San Sebastijanu domaći Real Sosijedad rezutatom 1:0 u premijernom meču u okviru 33. kola Primere.

Madriđani su sa nova tri boda stigli nadomak nove šampionske titule, pošto su trenutno čak 14 koraka ispred Barselone koja je na drugom mestu.

Karlo Anćeloti je promešao sastav na ovoj utakmici, pošto Real za nekoliko dana gostuje Bajernu u Minhenu u prvom meču polufinala Lige šampiona.

Ipak, i to je bilo dovoljno da se slavi na izuzetno nezgodnom gostovanju.

Jedini pogodak na na meču postigao je mladi Arda Guler u 30. minutu utakmice.

Turčinu je to bio prvi pogodak ikada u Primeri.

Samo dva minuta kasnije poništen je gol Takefuše Kuba, pa radost Real Sosijedada nije dugo trajala.

Real je u drugom poluvremenu kontrolisao situaciju i sačuvao pobedu, iako je domaćinu poništen još jedan pogodak, ovoga puta Mikelu Ojarzabalu.

Na kraju, šesta pobeda u nizu u gostima u Primeri za velikana sa "Santijago Bernabeua":