LUDNICA NA MARAKANI: Dva penala, sumnjiv gol Endiaja i pobeda Zvezde posle preokreta!
Šerif Endiaj i Aleksandar Dragović, Foto: Starsport

173. večiti derbi

Objavljeno: 20:26h
Završeno
20:15h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan rezultatom 3:2 u 173. večitom derbiju u okviru 1. kola plej-ofa Superlige Srbije.

Crveno-beli sada imaju deset bodova više od večitog rivala i maltene su osvojili novu šampionsku titulu.

Partizan je veoma dobro počeo derbi, te je u 1. minutu imao dve dobre prilike. Prvo je Ksander Severina loše šutirao pored gola, a potom je posle sjajne akcije udarac Sameda Baždara fantastično zaustavio Omri Glazer.

Mirko Ivanić, Denil Kastiljo, FK Crvena zvezda, FK Partizan, 173. večiti derbi, Večiti derbi, Derbi

Zvezda je prvi put pripretila u 3. minutu, ali je Šerif Endiaj loše šutirao i Miloš Krunić nije imao problem da odbrani njegov pokušaj.

U 5. minutu najbolja šansa za Zvezdu, dobra akcija domaćeg tima, ali loš udarac Marka Stamenića iz izgledne pozicije.

Novu priliku Zvezda je imala u 9. minutu. Osman Bukari je kao Leo Mesi nanizao nekoliko fudbalera Partizana, ali je potom šutirao pored gola.

Šok na Marakani usledio je u 11. minutu. Fantastičan prodor Severine, koji je uposlio Aranđela Stojkovića. Desni bek je sjajno centrirao, a Samed Baždar glavom pogodio mrežu Glazera za vođstvo Partizana i veliko slavlje crno-belih.

Samed Baždar

Ipak, nije dugo trajalo slavlje gostiju iz Humske 1. U 14. minutu je Bojan Kovačević napravio veliki kiks, a potom Miloš Krunić oborio Mirka Ivanića. Pavle Ilić je morao da pokaže na belu tačku.

Gelor Kanga je precizno izveo penal, pa je pogodio za 1:1, iako je Krunić pogodio stranu. Igrao se 16. minut.

FK Crvena zvezda

Endiaj se ponovo našao u dobroj situaciji u 22. minutu, ali je ponovo slabo šutirao.

Partizan je umalo ponovo stigao do prednosti u 28. minutu. Jung-Džun Goh je sjajno prošao po levoj strani, a potom i dobro šutirao, ali je pogodio samo stativu.

Imao je Bukari novu priliku u 37. minutu. Afrikanac je ponovo šutirao pored gola.

U 46. minutu stopostotna šansa za Zvezdu posle sjajne kontre. Bukari je istrčao sam pred Krunića, koji ga je fantastično zaustavio.

Vladan Milojević

Drugo poluvreme počelo je novom bakljadom, te je utakmica ponovo bila prekinuta.

Prva prava akcija u nastavku i odmah gol Partizana. Ksander Severina je dobio loptu od Gajasa Zahida, i poput Arjena Robena pogodio dalji ugao Glazerovog gola za novo vođstvo crno-belih. Igrao se 56. minut.

Ksander Severina, FK Partizan, FK Crvena zvezda

Četiri minuta kasnije Endiaj je bio u novoj šansi, ali je Krunić ponovo sjajno zaustavio udarac afričkog napadača.

Zvezda je u 69. minutu postigla novi gol, rezervista Aleksandar Katai je glavom pronašao put do mreže, ali je VAR poništio ovaj pogodak zbog ofsajda u kojem se našao Šerif Endiaj.

Usledio je mirniji period igre, Zvezda je napadala, ali nije mogla do šanse. U 85. minutu videli smo sjajan udarac In-beom Hvanga, ali i novu sjajnu intervenciju Miloš Krunića.

Zvezda stiže do izjednačenja u 89. minutu. Endiaj je iskoristio ko zna koju priliku, ali je pre pogotka oborio Bojana Kovačevića. Sudija Pavle Ilić i VAR su ostali nemi i rezultat je bio 2:2.

FK Crvena zvezda, 173. večiti derbi, Večiti derbi, Derbi, Šerif Endiaj, Aleksandar Dragović

U 95. minutu Zvezda je dobila drugi penal na meču. Ilić je na belu tačku pokazao posle duela Nikole Antića i Osmana Bukarija, a nejasno je da li je faul načinjen van kaznenog prostora.

Aleksandar Katai je preuzeo odgovornost, pogodio i doneo pobedu svom timu.

Tok meča ste mogli uživo da pratite na našem sajtu.

19:09h

II POLUVREME 3:2 (1:1)

Kraj meča, pobedila je Zvezda.

108. minut - Preslab pokušaj Ovusua.

99. minut - GOOOOOL - Zvezda preokreće na 3:2. Katai postiže gol sa penala.

95. minut - Novi penal za Zvezdu. Ostaje nedoumica da li je faul bio van 16 metara.

90. minut - Igraće se 15 minuta nadoknade.

Šerif Endijaj, Pavle Ilić

89. minut - GOOOOOL - Zvezda stiže do 2:2. Endiaj se lepo snašao i pogodio, ostaje pitanje da li je bilo faul nad Kovačevićem.

89. minut - Bibars Natho menja sjajnog Severinu.

85. minut - Fantastična odbrana Krunića posle udarca Hvanga. Ostao je na podu golman Partizana sad.

84. minut - Loš udarac Dragovića za 30+ metara.

82. minut - Žuti karton za Bojana Kovačevića.

77. minut - Aldo Kalulu i Aleksandar Filipović ulaze, Aranđel Stojković i Jung-Džun Goh izlaze iz igre. Piter Olajinka menja Mirka Ivanića.

74. minut - Nastavljen je meč.

72. minut - Ponovo prekid na Marakani.

69. minut - Zvezda je postigla gol preko Kataija, ali je VAR pooništiio gol zbog ofsajda Šerifa Endiaja.

FK Partizan

66. minut - Još jednom je u prilici Endiaj, ali ponovo šutira van gola. Mateja Stjepanović menja Kastilja. Mateus Saldanja menja Baždara.

65. minut - Denil Kastiljo mora da napusti teren zbog povrede koju je zaradio nakon sudara sa golmanom Krunićem.

60. minut - Krunić je sada spasao Partizan sjajnom odbranom posle udarca Endiaja. U nastavku akcije pokušao je i Stamenić, ali preko gola.

58. minut - Slab pokušaj Kange. Odmah izlazi Kanga, a menja ga Aleksandar Katai.

56. minut - GOOOOOOL - Partizan vodi rezultatom 2:1. Magičan pogodak Ksandera Severina. U stilu Arjena Robena pogodio je rašlje Glazerovog gola.

51. minut - Posle nekoliko minuta nastavljen je meč, ali je potom usledio sudar glavana, pa je utakmica ponovo nakratko zaustavljena. Severina i Aleksandar Dragović su bili u duelu.

48. minut - Derbi je prekinut zbog bakljade.

FK Crvena zvezda, FK Partizan, Večiti derbi, Derbi, 173. večiti derbi

46. minut - Krenulo je drugo poluvreme. Naser Điga je zamenio Milana Rodića.

Izmena: 20:15h
18:01h

I POLUVREME 1:1

Kraj prvog poluvremena.

45 + 1. minut - Kontra Crvene zvezde i promašaj Bukarija, odnosno sjajna odbrana Krunića.

45. minut - Kanga je sa 30+ metara šutirao, lak posao za Krunića. Igraće se minut nadoknade vremena.

40. minut - Žuti karton dobija Leonard Ovusu zbog starta nad Srđanom Mijailovićem.

37. minut - Bukari ponovo u šansi, ali ponovo šutira pored gola.

31. minut - Sebičan je bio Ivanić i šutirao pored gola iskosa sa leve strane.

28. minut - Stativa Jung-Džun Goha.

22. minut - Endiaj u dobroj situaciji, ali šutira preko gola.

Slavlje posle gola Gelora Kange
Slavlje posle gola Gelora Kangefoto: Starsport

16. minut - GOOOOOL - Crvena zvezda stiže do 1:1. Kanga je pogodio sa bele tačke, iako je Krunić pogodio stranu.

14. minut - Penal za Zvezdu, posle kiksa Bojana Kovačevića, Miloš Krunić je oborio Mirka Ivanića.

Samed Baždar posle vodećeg gola
Samed Baždar posle vodećeg golafoto: Starsport

11. minut - GOOOOOL - Partizan vodi rezultatom 1:0. Fantastičan prodor Severine, koji je uposlio Aranđela Stojkovića. Desni bek je sjajno centrirao, a Samed Baždar glavom pogodio mrežu Glazera.

9. minut - Osman Bukari je u stilu Lea Mesija prošao nekoliko fudbalera Partizana, ali je šutirao tik pored gola.

5. minut - Najbolja šansa za Zvezdu, Marko Stamenić je iz dobre pozicije loše šutirao.

4. minut - Još jedan udarac Severine, ovog puta daleko preko gola je poslao loptu.

Stigao na derbi... Albert Nađ
Stigao na derbi... Albert Nađfoto: Starsport

3. minut - Slab pokušaja Šerifa Endiaja koji lako brani Miloš Krunić.

1. minut - Počeo je 173. večiti derbi. Ksander Severina je imao dobru priliku, a potom je fantastičnu promašio Samed Baždar. Omri Glazer je sjajno zaustavio napadača Partizana.

Izmena: 19:18h
17:31h

Partizan će na meču biti bez Alberta Nađa, koji je završio u Urgentnom centru, tim će voditi Bojan Zavišić.

17:09h

Evo i zvaničnih sastava oba tima!

Crvena zvezda: Glazer - Mijailović, Dragović, Spajić, Rodić - Kanga, Stamenić, Hvang - Ivanić, Bukari i Šerif.

Partizan: Krunić - Stojković, Marković, Kovačević, Antić - Kastiljo, Ovusu - Zahid, Goh i Severina - Baždar.

16:32h

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana sastaju se od 18:00 u okviru 173. večitog derbija u 1. kolu plej-ofa Superlige Srbije.

Crveno-beli u ovaj duel ulaze sa sedam bodova viška i potencijalnom pobedom rešili bi skoro sve oko osvajanja nove šampionske titule.

Sa druge strane, Partizan na Marakanu stiže neporažen u dva derbija koja su odigrana ove sezone.