ZVEZDA PREGAZILA VRŠAC: Crveno-beli rutinski do polufinala!
Fudbaleri Crvene zvezde i Vršca, Foto: Starsport

Ekipa iz Ljutice Bogdana je pokazala kvalitet

Objavljeno: 21:08h

Crvena zvezda savladala je Vršac 3:0 u četvrtfinalu Kupa Srbije.

Samo što je počeo meč, crveno-beli dolaze do pogotka u 6. minutu.

Stamenić je sjajno uposlio Kataija na levom krilu, a onda je Zvezdin majstor rutinski pogodio donji desni ugao gostujućeg gola.

Zvezda je vrlo brzo mogla da još jednom zatrese mrežu protivnika.

Žan Filip Kraso je u 19. minutu lukavo gađao u bliži ugao sa ivice kaznenog prostora, ali je dobro reagovao Filip Nović i skrenuo loptu u korner.

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo nekih većih šansi za gol.

U drugom delu igre, tačnije u 48. minutu, meč je na kratko prekinut zbog bakljade navijača na severnoj tribini.

Detalj sa meča Crvena zvezda - Vršac
Detalj sa meča Crvena zvezda - Vršacfoto: Starsport

U 60. minutu, igru su napustili Kraso i Sremčević, dok su šansu dobili Endiaje i Bukari.

Endiajeu je trebalo samo 5 minuta nakon ulaska u teren da postigne pogodak i tako poveća Zvezdinu prednost na 2:0 i zada jako težak zadatak Vršcu do kraja meča.

Posle dodavanja Bukarija sa desne strane, napadač crveno-belih je na sjajan način prevario Novića.

Pobegao je najbližem čuvaru i sa sredine kaznenog prostora lako realizovao šansu.

U 77. minutu, Zvezda je imala novu priliku da poveća prednost, neprecizan je bio Šerif Endiaje.

Iako je bio usamljen na šest metara od gola Novića, napadač crveno-belih se nije snašao.

Poslao je loptu u naručje čuvara mreže Vrščana.

Crveno-beli u 82. minutu postižu novi gol za već sada nedostižnih 3:0.

Bukari je ''zaplesao'' u kaznenom prostoru i savladao nemoćnog Stevanovića.

Do kraja meča, Zvezda je nastavila da napada, ali golova nije bilo.

Crveno-beli su se plasirali u polufinale Kupa Srbije, a protivnik ekipe iz Ljutice Bogdana će biti naknadno poznat.