JOVANOVIĆ PONOVO HEROJ PARTIZANA: Voždovac poklekao posle penal ruleta!
Detalj sa meča Partizan - Voždovac, Foto: Starsport©

dra

Crno-beli u polufinalu Kupa Srbije

Objavljeno: 17:23h

Fudbaleri Partizana su pobedili ekipu Voždovca u četvrtinalu Kupa Srbije posle izvođenja penala 4:3.

Nakon 90 minuta igre je bilo 1:1.

Ponovo je heroj crno-belih bio Aleksandar Jovanović koji je odbranio tri penala. Prvo jedan u regularnom delu meča, a potom dva i tokom izvođenja jedanaesteraca.

Nešković je promašio prvi u seriji, dok je Pirgić bio neprecizan u četvrtoj.

Prvi gol na meču je bio delo mladog Sameda Baždara koji je pogodio u samom finišu prvog poluvremena.

On se tako iskupio za šansu na startu meča kada je promašio čist zicer.

Baždar se sjajno snašao je asistenciju Aranđela Stojkovića, pobegao je čuvaru i rutinski matirao golmana Voždovca.

"Zmajevi" su u drugom poluvremenu bili dosta opasniji, što im se isplatilo kada je Nemanja Nikolić igrao rukom u kaznenom prostoru, a potom je sudija nakon konsultacije VAR-a pokazao na "belu tačku".

Aleksandar Jovanović
Aleksandar Jovanovićfoto: Starsport©

Ipak, tada na scenu stupa Aleksandar Jovanović koji majstorski brani Flemingsu.

Nije posustajao Voždovac, pa je u samom finišu meča, tačnije u 89. minutu doneo izjednačenje i penale svom timu.

Strelac je bio Pirgić ko je postigao prelep gol sa 16 metara, dok je odbrana crno-belih sve ispratila pogledom.

Ipak, iskustvo je presudilo, pa je Jovanović još jednom pokazao klasu i doneo pobedu crno-belima.

Podsetimo, Crvena zvezda svoj četvrtfinalni duel igra od 19 časova protiv Vršca.