NIJE MOGAO SAM: Samardžić dao gol, ali je Inter pobedio!
Lazar Samardžić, Foto: Ettore Griffoni/IPA Sport / ipa- / imago sportfotodienst / Profimedia

Serija a

Pogodio protiv svog nesuđenog kluba

Fudbaleri Inter Milana savladali su u Udinama rezultatom 2:1 Udineze u okviru 31. kola Serije A.

Neroazuri su napravili još jedan veliki korak ka tituli i sedam kola pre kraja imaju čak 14 bodova više od drugoplasiranog Milana, dok su crno-beli posle ovog poraza ostali u donjem delu tabele i do kraja sezone će se grčevito boriti za opstanak.

Gosti iz Milana su dominirali u prvom poluvremenu, ali je do prednosti u završnici prvog dela stigao Udineze.

Strelac u 40. minutu igre bio je srpski reprezentativac Lazar Samardžić, koji je na početku sezone umalo završio na Đuzepe Meaci.

On je ubacio po zemlji loptu iskosa sa desne strane, a ona je na kraju uz dosta sreće završila u golu.

Ipak, Udineze nije mogao da sačuva prednost.

Hakan Čalhanoglu je sa bele tačke u 55. minutu poravano rezultat na 1:1, a pobedu izabranicima Simonea Inzagija doneo je Davide Fratezi pogotkom u 95. minutu.

Vredi napomenuti da je Interu VAR poništio gol Karlosa Augusta u 48. minutu zbog ofsajda.

Što se tiče Samardžića, on je zamenjen u 62. minutu.