VATRENI DERBI ENGLESKE BEZ POBEDNIKA! Preokret Junajteda i Salahov penal za bod Liverpula (VIDEO/FOTO)
Detalj sa utakmice između Mančester junajteda i Liverpula, Foto: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia

PREMIJER LIGA, 32. KOLO

Dve majstorije igrača "crvenih đavola", "redsi" imali 15:0 u šutevima na gol u prvom poluvremenu

Objavljeno: 18:45h

Fudbaleri Mančester junajteda i Liverpula remizirali su 2:2 u okviru 32. kola Premijer lige u najvećem derbiju engleskog fudbala.

Domaćin je dao gol već u drugom minutu, ali je isti poništen pošto je Alehandro Garnaćo bio u ofsajdu posle pasa kapitena Bruna Fernandeša.

Dominik Soboslaj je u trećem, 15. i 18. minutu propustio dobre šanse, ali slavlje je usledilo u 23. minutu.

Detalj sa utakmice između Mančester junajteda i Liverpula
Detalj sa utakmice između Mančester junajteda i Liverpulafoto: Andrew Yates / Zuma Press / Profimedia

Gosti su poveli golom Luisa Dijaza koji se sjajno snašao nakon što mu je Darvin Nunjez glavom prosledio loptu posle kornera.

Posle toga usledio je pritisak "redsa," a najbolju priliku propustio je Mohamed Salah u 37. minutu kada je iz idealne pozicije gađao iznad prečke.

Detalj sa utakmice između Mančester junajteda i Liverpula3
Detalj sa utakmice između Mančester junajteda i Liverpula3foto: EPA/ADAM VAUGHAN

U prvom poluvremenu izabranici Jirgena Klopa imali su 15:0 u šutevima u okviru gola.

"Crveni đavoli" došli su do izjednačenja u 50. minutu kada je kapiten Bruno Fernandeš pogodio sa pola terena!

Preokret je usledio u 67. minutu posle magije supertalentovanog Kobija Meinua pošto je iz okreta poslao udarac sa 15 metara u "malu mrežu."

Liverpul je krenuo na sve ili ništa i upornost se isplatila u 84. minutu jer je Aron Van Bisaka neoprezno faulirao Harvija Eliota i sudija je pokazao na penal.

Precizan sa 11 metara bio je Mohamed Salah.