KATAI ZA 12 MINUTA OSVOJIO SURDULICU! Zvezda obezbedila prvo mesto pred plej-of (VIDEO/FOTO)
Aleksandar Katai slavi gol na utakmici između Radnika i Crvene zvezde u Surdulici, Foto: Starsport©

SUPERLIGA SEBIJE, 29. KOLO

Izabranici Vladana Milojevića ovim trijumfom potvrdili su i domaćinstvo u trećem večitom derbiju ove sezone

Objavljeno: 20:13h
Veljko Petrović

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnik u Surdulici sa 2:0 u 29. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Vladana Milojevića ovim trijumfom obezbedili su prvo mesto u regularnom toku sezone i domaći teren u večitom derbiju u plej-ofu.

1 / 6 Foto: Starsport©

Prva šansa viđena je u 10. minutu kada je In-beom Hvang šutirao van kaznenog prostora, ali je odbranio Stefan Ranđelović.

Samo tri minuta kasnije Srđan Mijailović je uputio silovit udarac malo preko prečke, a loptu mu je odložio Mirko Ivanić.

Detalj sa utakmice između Radnika i Crvene zvezde u Surdulici
Detalj sa utakmice između Radnika i Crvene zvezde u Surdulicifoto: Starsport©

Radnik je najbolju priliku propustio kada je Omri Glazer poklonio loptu Jovanu Anđelkoviću, ali se Izraelac iskupio odbranom u 19. minutu.

Gelor Kanga je u 24. minutu sa desne strane iz kornera poslao loptu u petarac, ali sjajnu šansu u pogodak nije pretvorio Piter Olajinka.

U 27. minutu je usledila pauza za vodu zbog vrućine. Šerif Endiaje požuteo je u 38. minutu, a 60 sekundi kasnije sankcionisan je i Aleksandar Kadijević.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Delije su dimnom zavesom prekrili teren i glavni sudija Stanko Ostraćanin na kratko je morao da prekine meč.

Dimna zavesa Delija na utakmici između Radnika i Crvene zvezde u Surdulici
Dimna zavesa Delija na utakmici između Radnika i Crvene zvezde u Surdulicifoto: Starsport©

Posle samo četiri minuta u drugom poluvremenu zapretio je Mirko Ivanić, ali lopta ide preko prečke.

Aleksandar Katai ušao je na poluvremenu i centrirao je sa leve strane u 60. minutu, ali je Endiaje poslao loptu pored stative.

Naser Điga je napravio kardinalnu grešku u 65. minutu, ali je udarac Harisa Hajdarevića zaustavio Omri Glazer.

Kakva dve strašne prilike za Beograđane u 60 sekundi. Prvo je Hvang u 69. minutu šutirao preko gola iz kaznenog.

U narednom napadu je Aleksandar Katai probao iz mrtvog u bliži ugao, ali je pogodio stativu.

Najlepša akcija na susretu donela nam je pogodak za vođstvo Crvene zvezde u 76. minutu.

Hvang je upolio Žan-Filipa Krasoa, a ovaj je iz prve prebacio do Aleksandra Kataija i lopta je završila u mreži!

Popularni Magiko ponovo se upisao u strelce u 88. minutu kada se neometan "poklonio" glavom na centaršut Srđana Mijailovića.

Zanimljivo, ljubimac Delija stigao je do 110 pogodaka u crveno-belom dresu i preskočio je legendarnog Rajka Mitića (109) na sedmom mestu.