RADONJIĆ TRAGIČAR: Bilbao osvojio Kup posle 40 godina, "srpska" Majorka u suzama!
Slavlje fudbalera Atletik Bilbaa, Foto: CRISTINA QUICLER / AFP / Profimedia

drama

Veče za istoriju

Objavljeno: 00:59h

Fudbaleri Atletik Bilbaa novi su osvajači Kupa kralja.

Oni su u velikom finalu na stadionu "La Kortuha" u Sevilji savladali Majorku posle boljeg izvođenja penala. Posle 120 minuta igre rezultat je bio 1:1, a potom je u penal seriji bilo 4:2 za Baskijce.

"Srpska" Majorka je tako ostala bez trofeja.

Predrag Rajković, Nemanja Radonjić i Matija Nastasić počeli su utakmicu sa klupe za poraženog u ovom finalu.

Njihov tim poveo je golom iskusnog Danijela Rodrigeza u 21. minutu utakmice, a na poluvreme se otišlo sa rezultatom 1:0 za Majorku.

Odmah na startu drugog dela igre, Bilbao stiže do izjednačenja. Strelac je bio Oihan Sančet u 50. minutu.

Do kraja regularnog dela nismo videli više nijedan gol, pa se ušlo u produžetke. Vredi napomenuti da se na terenu od 72. minuta našao Radonjić koji je zamenio strelca jedinog gola Majorke, Rodrigeza.

U produžecima smo videli fantastičnu šansu Ikera Muniaina, čiji je udarac završio tik pored stative.

Vedat Murići mogao je da se proslavi u 113. minutu i da donese titulu Majorci, ali je Žulen Agirezabala odbranio njegov udarac.

Došlo se do penala, a tamo dominacija Bilbaa. Izabranici Ernesta Valverda pogodili su sva četiri penala, dok su fudbaleri Majorke promašili dva.

Prvo je Manuu Morlanesu udarac odbranio Agirezabala u drugoj seriji, da bi u trećoj seriji Radonjić loptu poslao daleko preko gola.

Aleks Berenger je izveo poslednji penal i golom doneo prvi veliki trofej Atletik Bilbau posle 40 godina! Usledilo je veliko slavlje na tribinama, ali i na ulicama Sevilje i Bilbaa.