LIVERPULOV PREOKRET ZA ČELO PREMIJER LIGE: Dijaz i Salah srušili Brajton
Mohame Salah, Foto: EPA/Peter Powell

30. kolo premijer lige

Ludnica u Premijer ligi

Objavljeno: 17:24h

Fudbaleri Liverpula savladali su Brajton na "Enfildu" sa 2:1, u 30. kolu Premijer lige.

"Redse" je ova pobeda "lansirala" na prvo mesto, dok je Arsenal na drugoj poziciji sa tri boda manje, ali će od 17.30 istrčati na teren protiv Mančester sitija koji ima bod manje.

Gubio je tim Jirgena Klopa od 2. minuta, ali su Dijaz i Salah doneli preokret.

Brajton je poveo već u drugom minutu golom Denija Velbeka, a u 27. minutu Luis Dijaz je izjednačio rezultat.

Konačan rezultat je postavio Mohamed Salah golom u 65. minutu, na asistenciju Aleksisa Mekalistera.

Liverpul je postigao i treći gol u 71. minutu, ali je nakon konsultacije sudije sa VAR sobom pogodak Luisa Dijaza poništen.

U sledećem kolu, Liverpul dočekuje Šefild junajted, dok Brajton gostuje Brentfordu.