ZVEZDA SE PROŠETALA IVANJICOM: Burno poluvreme, pa lagana TROJKA - velika glavobolja za Milojevića
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

27. kolo superlige

Crveno-beli nastavili pohod ka tituli

Objavljeno: 23:02h

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali ekipu Javora u Ivanjici sa 3:0, u okviru 27. kola Superlige Srbije.

U ovom momentu su crveno-beli na 7 bodova ispred "večitog" rivala, ali će ekipa Partizana od 18.30 dočekati ekipu Spartaka iz Subotice i pokušati da smanji zaostatak na pristojnih -4.

U prvih pola sata nije bilo većih šansi, da bi se u finišu prvog poluvremena itekako zakuvalo na terenu.

Igrao se 38. minut meča kada je Milan Ilić je neoprezno reagovao u kaznenom prostoru, igrao je rukom nakon kornera, da bi sudija Danilo Nikolić konsultovao VAR i pokazao na belu tačku. Gelor Kanga je bio neumoljiv i doneo je svom timu 1:0.

O ovoj situaciji će se definitivno još govoriti, a posle negodovanja sa klupe domaćih, pomoćni trener je dobio crveni karton.

Javor - Crvena zvezda
Javor - Crvena zvezdafoto: Starsport©

Crvena zvezda je iskoristila situaciju i uvećala vođstvo u 44. minutu utakmice, a strelac je bio Hvang.

Bila je to sjajna akcija aktuelnog šampiona, Ivanić je majstorski pronašao saigrača kome nije bilo teško da zatrese mrežu Ivanjičana.

Tačku na meč je stavio Srđan Mijailović u 82. minutu, kada je isprobao šut sa ivice šesnaesterca i bio precizan.

Ono što zabrinjava je povreda Hvanga koji je morao da napusti teren u 78. minutu, a njega je zamenio mladi Mimović.