SRBIJA NA ''KRILIMA'' ŠLJIVIĆA USPELA DA IZBEGNE PORAZ: Omladinici ''PROKOCKALI'' veliku prednost - kraj turnira!
Fudbalska omladinska reprezentacija Srbije, Foto: FSS

razočarenje

Naši fudbaleri su poraženi od Danske i Portugala i već se tada znalo da ne mogu da idu u narednu rundu takmičenja

Omladinci fudbalske reprezentacije Srbije odigrali su nerešeno protiv Grčke 3:3.

''Orlići'' su zavšili su svoje učešće na turniru elit runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se održava u portugalskom gradu Aveiru.

Poraženi su od Danske i Portugala i već se tada znalo da ne mogu da idu u narednu rundu takmičenja.

Fudbaleri Srbije su dobro otvorili meč.

Srbija je povela već u trećem minutu golom defanzivca Vojina Serafimovića, koji nastupa za Čukarički.

Rezultat je ostao nepromenjen do kraja prvog poluvremena.

Tek što je počelo drugo, ''orlići'' su duplirali svoju prednost, golom veziste Crvene zvezde Jovana Šljivića i izgledalo je tada da koračaju ka pobedi u ovom meču.

Jovan Šljivić u dresu Crvene zvezde
Jovan Šljivić u dresu Crvene zvezde foto: Starsport©

Sve je ''mirisalo'' na pobedu, ali ipak, situacija se drastično promenila.

Grčka je vrlo brzo poravnala rezultat preko Aleksijua koji se upisao u stelce u 59. i 78. minutu.

Na tome nisu stali, te ubrzo dolaze do potpunog preokreta i vođstva od 3:2, a poslednji gol za Grke je upisao Kitersos sa penala.

Jovan Šljivić, po drugi put se upisuje u strelce na meču i uspeva da spasi ''orliće'' poraza, fenomenalnim golom makazicama u 88. minutu za konačnih 3:3.

Tabela kvalifikacione Grupe 4: Danska 9, Portugal 6, Grčka 1, Srbija 1 bod.