SRBIJA SPAŠAVALA ŽIVU GLAVU NA KIPRU: Piksijevi "orlovi" pobedili, ali nema šta da se proslavi!
Živković na meču protiv Kipra, Foto: Marko Metlas / imago sportfotodienst / Profimedia

prijateljski meč

Objavljeno: 20:08h
Završeno
19:52h

Fudbaleri Srbije su savladali selekciju Kipra u Larnaki sa 1:0, u prijateljskom meču koji je odigran u okviru priprema za Evropsko prvenstvo.

Nakon ubedljivog poraza od Rusije, "orlovi" se nisu proslavili ni protiv reprezentacije koja je bila autsajder u ovoj utakmici.

Bilo bi pošteno reći da su domaći zaslužili bod u ovom susretu, pošto su se izabranici Dragana Stojkovića Piksija branili tokom čitavog drugog poluvremena.

Niko nije slutio da će doći do ovakvog klonuća naših reprezentativaca, pošto je meč u Larnaki počeo na najbolji mogući način.

Srbija je povela već u 7. minutu golom Sergeja Milinkovića-Savića kada je sjajno centrirao Samardžić. Samo tri minuta kasnije, Aleksandar Mitrović je imao šansu da uveća svoj rekord sa penala, ali je izveo verovatno jedan od najgorih jedanaestaraca u dosadašnjoj karijeri.

Kiprani su u prvom poluvremenu bili u potpuno podređenom položaju,  dok su fudbaleri Srbije su do pauze imali još nekoliko solidnih šansi.

Šta se dogodilo u narednih 45 minuta, moraće da nam objasni selektor Srbije.

"Orlovi" su izgledali potpuno indisponirano i u odbrani i u napadu, a pravo je čudo što rival nije uspeo da stigne do boda.

Dve stopostotne šanse du imali fudbaleri Kipra, najpre u 65. minutu kada se zatresla prečka, a onda je Rajković spasio naš tim potpune blamaže u poslednjem minutu regularnog dela utakmice.

Vredna pomena je bila još šansa Luke Jovića u 87. minutu.

Posle svega, najviše će se pamtiti rekord Dušana Tadića koji je zabeležio 106. nastup u dresu reprezentacije, što je najviše u istoriji.

19:52h

Kraj meča. Pobeda Srbije u Larnaki 1:0.

19:49h

91. minut - Igraće se četiri minuta nadoknade.

19:47h

90. minut - Golman Kipra brani udarac Gaćinovića, a onda Rajković s druge strane sprečava Srbiju bruke! Bila je to stopostotna šansa.

19:45h

87. minut - Prva konkretna šansa za Srbiju u drugom poluvremenu. Jović je bio neprecizan.

19:44h

85. minut - Eraković ušao umesto Mašovića.

19:40h

82. minut - Novi korner za domaće, dosta sreće je imala Srbija i u ovoj situaciji. Prethodno je Babić sjajno reagovao u poslednjem momentu ispred Loizua.

19:36h

78. minut - Koreja je neoprezno startovao nad Tadićem, srećom nije došlo do povrede.

19:34h

77. minut - Baždar debituje u dresu Srbije!

19:33h

76. minut - Rajković nema kome da doda loptu, potpuno indisponirano izgledaju naši reprezentativci.

Kostić na meču sa Kiprom
Kostić na meču sa Kipromfoto: Marko Metlas / imago sportfotodienst / Profimedia
19:30h

72. minut - Srbija nikako da pripreti u drugom poluvremenu, Kipar mnogo ofanzivniji.

19:26h

68. minut - Haralambos na očajan način izvodi slobodan udarac.

19:24h

67. minut - Srbija u potpuno podređenom položaju u ovim momentima.

19:22h

65. minut - Koliko sreće za Srbiju. Pitas pogađa stativu!

19:18h

60. minut - Tadić traži penal nakon interevencije fudbalera Kipra u kaznenom prostoru, ali sve je bilo čisto.