NAPOLI NIJE USPEO: Barselona srušila Napolitance i otišla u četvrtfinale Lige šampiona!
Slavlje fudbalera Barselone, Foto: Ciro De Luca/NurPhoto/Shuttersto / Shutterstock Editorial / Profimedia

katalonci

San o novoj tituli prvaka Evrope i dalje živi

Objavljeno: 23:01h

Fudbaleri Barselone plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.

Katalonci su u revanš meču osmine finala savladali na domaćem terenu Napoli rezultatom 3:1 i obezbedili mesto među osam najboljih timova Evrope, pošto je u prvoj utakmici rezultat na stadionu "Dijego Armando Maradona" bio 1:1.

Ćavijevi izabranici su već posle 17 minuta imali prednost od 2:0.

Fermin Lopez je u 15. pogodio za 1:0, a dva minuta kasnije odbitak je iskoristio Žoao Kanselo i postigao gol za 2:0.

Nisu se predavali gosti iz Napulja, te su u 30. minutu smanjili na 2:1 golom Amira Rahmanija, kome je asistent bio Mateo Politano.

Do kraja prvog poluvremena Đovani Di Lorenco je glavom imao sjajnu šansu za goste, ali je Mark-Andre ter Štegen fantastično intervenisao.

Početkom drugog dela Napoli je propustio još jednu šansu posle udarca Kviče Kvaračkelije, a u 55. minutu pripretila je i Barsa preko Rafinje, ali je Brazilcu Aleks Mere sjajno odbranio udarac.

U nastavku meča videli smo dominaciju Barselone koja je propustila ogroman broj prilika, a aminu Jamalu je gol poništen zbog ofsajda.

Nakon velikog broja propuštenih šansi, domaćin do trećeg gola stiže u 83. minutu. Fantastična je to bila akcija Barselone, a gol je na asistenciju Serhi Roberta postigao Robert Levandovski.

Napoli je do kraja meča pokušao da stigne do drugog gola, ali nije uspeo, pa je Barselona otišla dalje.