DRAMA U PREMIJER LIGI: Remi Liverpula i Sitija po meri Arsenala!
Velika borba vodila se na Enfildu!, Foto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

ENFILD

Derbi je doneo dobar fudbal

Objavljeno: 18:54h

Trka za šampionskom titule Premijer lige odavno nije bila zanimljiva.

Fudbaleri Liverpula i Mančester sitija odigrali su nerešenim rezultatom 1:1 u okviru 28. kola šampionata Engleske.

Posle ovog meča na čelu tabele je Arsenal sa 64 boda, isti broj bodova uz slabiju gol-razliku imaju "Redsi", dok su "Građani" treći sa 63 osvojena boda.

Gosti sa Etihada poveli su na snalažljiv i domišljat način.

Kevin De Brujne je u 23. minutu ekspresno izveo korner, dok se igrači Liverpula još nisu namestili, i asistirao Džonu Stounsu koji je iz velike blizine savladao nemoćnog Kaomina Kelehera.

Džon Stouns slavi vodeći pogodak
Džon Stouns slavi vodeći pogodakfoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Do kraja poluvremena domaćin je propustio dve velike prilike preko Dominika Soboslajia i Luisa Dijaza.

Drugi deo igre započeo je penalom za izabranike Jirgena Klopa. Nejtan Ake je poslao kratku luptu ka Edersonu, a brazilski golman je potom faulirao Darvina Nunjeza u svom kaznenom prostoru.

Aleksis Mek Alister je preciznim udarcem iskoristio penal i poravnao rezultat na 1:1.

Reakcija Aleksisa Mek Alistera posle izjednačujućeg gola
Reakcija Aleksisa Mek Alistera posle izjednačujućeg golafoto: Paul ELLIS / AFP / Profimedia

Luis Dijaz je u 63. minutu propustio još jednu veliku šansu, a potom je i Nunjez bio neprecizan u 71. minutu.

Fil Foden je mogao da postane heroj, ali je glavom pogodio "samo" prečku u 74. minutu.

Do kraja meča videli smo i stativu za goste nakon udarca Žeremija Dokua.

Liverpul je u 97. minutu tražio penal, ali je VAR procenio da Doku nije faulirao Salaha.

Na kraju, podela bodova i dramatična situacija na tabeli Premijer lige.