OVAKO SE OSVAJA TITULA: Arsenal u završnici slomio otpor gradskog rivala!
Slavlje fudbalera Arsenala nakon pobede nad Brentfordom, Foto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

PREMIJER LIGA

Velika tri boda za "Tobdžije"

Fudbaleri Arsenala pobedili su večeras na svom terenu u Severnom Londonu gradskog rivala Brentford 2:1, u utakmici u okviru 28. kola Premijer lige i preuzeli prvo mesto na tabeli.

Arsenal je poveo u 19. minutu golom Deklana Rajsa, a izjednačio je Joan Visa u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Pobedu londonskoj ekipi doneo je Kai Haverc u 86. minutu.

Ekipa Mikela Artete sada ima 20 pobeda i 64 boda na prvom mestu na tabeli, bod više ali i utakmicu više od drugoplasiranog Liverpula.

Brentford je nastavio niz bez pobede, a posle 16. poraza zauzima 15. mesto na tabeli sa 26 bodova.