DERBI ZA INFARKT! Preokret, crveni kartoni Partizana, gomila šansi za Zvezdu i neststvarni promašaji za 2:2!
Mateus Saldanja i Leonard Ovusu, Foto: Starsport

Čeka nas pakao

Objavljeno: 21:27h
Završeno
19:05h

Viđena je ludačka utakmica u 172. Večitom derbiju! Zvezda je imala veliki broj šansi kako u prvom tako i u drugom poluvremenu. Uspeli su crveno-beli da povedu preko Spajića, ali je Saldanja poravnao na 1:1 za kraj prvih 45 minuta utakmice.

U nastavku Partizan se probudio poveo sa 2:1, a onda je je Igor Duljaj neshvatljivo izvadio iz igre Saldanju, Natha i Zahida... Kasnije je Sverina zardio i crveni, a Zvezda je uspela da preko Šerifa izjednači.

Igor Duljaj
Igor Duljajfoto: Starsport

Iako su imali mnogo šansi, igrači Zvezde nisu mogli do pobede. Treba napomenuti i da je Aleksandar Dragović zbog povrde morao van igre.

Partizan je nakon ovog meča ostao lider na tabeli.

17:52h

Drugo poluvreme:

100. minut i kraj meča!

90+5. minut: Pritisak Zvezde, sam finiš meča! Partizan se grčevito brani!

90. minut: Osam minuta nadoknade, Zvezda ponovo nakon velike gužve ne dolazi do prednosti!

86. minut: Karambol u kaznenomm prostoru Partizana, ali nisu uspeli da igrači Zvezde sprovedu loptu u mrežu. Ostaje 2:2!

81. minut: Šansa za Đigu, ali je sa pet metara šutirao daleko preko gola.

74. minut: Crveni karton za Severinu, tačnije drugi žuti....

73. minut: Hvang je kao poslednji igrač povukao Kalulula, ali je Pavle Ilić odlučio da to bude žuti karton.

Fk Crvena Zvezda

71. minut: Partizan bez Natha i Zahida je potpuno pao na sredini i Zvezda kreće da lomi crno-bele... Pritisak ispred gola Jovanovića.

67. minut: Logično, Partizan bez ključnih igrača gubi kontrolu. Šerif nakon korenra poravnava na 2:2!

65. minut: Izmene Igora Duljaja koje nikome nisu jasne... Natho i Saldanja idu napolje, ulaze Baždar i Severina. Crno-beli sada sa Ovusom i debitantom Kastiljom na sredini.

62. minut: Zvezda po svaku cenu želi do gola, ali nema one tečne igre kao iz prvog dela meča. Prisutna je nervoza.

56. minut: Mimović i Olajinka na terenu, izašli su Kanga i Stamenić.

54. minut: Bukari promašuje glavom sa pet metara! Kovačević je intervenisao na gol liniji!

Gol Alda Kalulua
Gol Alda Kaluluafoto: Starsport

53. minut: Zahid napušta teren menja ga Kastiljo, a Kanga dobija žuti karton.

50. minut: Sjajan kontranapad Partizana! Goh je ponovo povukao loptu, pronašao Zahida, a ovaj Kalulua - sjajno je plasirao loptu ispod ruke Glazera za 2:1!

47. minut: Velika šansa za Partizan! Pogrešio je Kanga, Goh uzeo loptu dodao je do Natha, ali je Spajić u poslednjem trenutku izblokirao šut!

17:03h

Prvo poluvreme:

Kraj prvog dela!

46. minut: Uzvraća Partizan! Saldanja poravnava na 1:1!

43. minut: Gol, gol, gol! Spajić nakon kornera pogađa za 1:0! Zasluženo vođstvo crveno-belih!

43. minut: Zvezda ponovo promašuje, Bukari sa pet metara - Jovanović je ponovo spasio Partizan!

41. minut: Pogađa Edijaj mrežu, ali je gol poništen zbog ofsajda!

37. minut: Probio je Ivanić ponovo po desnoj strani, ali je otišao previše iskosa i pogodio stativu iz mrtvog ugla - ostaje 0:0. "Crni Aranđel" ne postoji na desnom boku Partizana u prvom delu meča, Ivanić se igra sa njim.

Andrej Kostić i Nikola Topić na 172. Večitom derbiju
Andrej Kostić i Nikola Topić na 172. Večitom derbijufoto: Espreso/Veljko Petrović

36. minut: Jedino što su crno-beli uradili u ofanzivi jesu prekidi, ali bez konkretnije šanse, osim one Markovića sa početka duela.

34. minut: Udarac Bukarija iskosa, ali pravo u Jovanovića!

28. minut: Aleksandar Dragović se požalio na povredu ramena. U bolovima je... Menja ga Naser Điga. Veliki hendikep za Zvezdu u nastavku meča!

22. minut: Slobodan udarac sa nekih 18 metara, ali Kanga zamalo ne pogađa...

Osman Bukari
Osman Bukarifoto: Starsport

20. minut: Nova šansa za Zvezdu, ali Šerif nije uspeo da dođe do lopte nakon dodavanja Ivanića na pet metara.

18. minut: Lep prodor Rosića, ubacivanje, ali Ivanić glavom šutira preko gola.

16. minut: Ostao je Aranđel Stojković na travi, igrači Zvezde nisu želeli da izbace loptu van igre, a Bukari promašuje novu šansu!

14. minut: Glazer spašava Zvezdu! Udarac glavom Markovića, ali ostaje 0:0!

10. minut: Bolja igra Crvene zvezde na startu meča, konkretniji su na svakom delu terena od Partizana.

Grobari bakljada
Grobari bakljadafoto: FOTO: Espreso.rs

7. minut: Uzvratio je Partizan preko Antić, a onda nova šansa za Zvezdu, međutim, Šerif ne pogađa - ostaje 0:0!

5. minut: Rastrzana igra na obe strane na startu, sa dosta kontakta. Zvezda konkretnija, Stamenić sa pet metara promašuje veliku šansu! Sjajno dodavanje Hvanga.

1. minut: Tek što je lopta krenula sa centra, meč je prekinut zbog bakljade sa južne tribina... Ipak, nakon nekoliko minuta meča je nastavljen.

16:25h

Grobari dočekali svoje miljenike: "Napadaj, napadaj, Partizane napadaj"!

16:10h

Iako je uoči Večitog derbija objavljeno da će kapiten Partizana Svetozar Marković zbog povrede preskočiti derbi, stameni štoper se uprkos svemu našao u prvih 11! Tu je i iskusni Bibras Natho.

172. Večiti derbi
172. Večiti derbifoto: Espreso/Veljko Petrović

Sa druge strane Crvena zvezda je izašla sa moćnim napadom koji čine Bukari, Šerif, Ivanić i iza njih Hvang i Kanga. Takođe Aleksandar Dragović i Uroš Spajić su se našli u prvih 11.