IGRA MAČKE I MIŠA NA EMIREJTESU: Arsenal razbio Njukasl za nastavak šampionske trke (FOTO)
Slavlje fudbalera Arsenala protiv Njukasla, Foto: JUSTIN TALLIS / AFP / Profimedia

PREMIJER LIGA, 26. KOLO

Fudbaleri Arsenala razbili su Njukasl sa 4:1 na svom Emirejtesu u 26. kolu Premijer lige.

U 18. minutu je šutirao Gabrijel, a Karijus je odbranio i lopta je išla po gol liniji. Potom je Livramento napucao ležećeg Botmana u koleno za komičan autogol.

Trenutak kada je Sven Botman dao autogol
Trenutak kada je Sven Botman dao autogolfoto: John Walton / PA Images / Profimedia

Samo šest minuta kasnije Gabrijel Martineli je pobegao odbrani i vratio loptu na peterac gde je Kai Haverc imao najlakši deo posla.

Majstorija Bukaja Sake usledila je u 65. minutu. Haverc je "izbacio" saigrača na bok, a onda je ovaj izlomio Livramenta i plasirao loptu iza Karijusa.

Radost Bukaja Sake
Radost Bukaja Sakefoto: Michael Zemanek / Shutterstock Editorial / Profimedia

Četiri minuta izdržale su "svrake", a onda je Jakub Kivior doneo novu radost "tobdžijama" posle kornera Deklana Rajsa.

Gosti su uspeli da se upišu u Londonu pošto je mrežu bivšeg tima pogodio Džo Vilok u 85. minutu.