LIGA ŠAMPIONA: Porto ŠOKIRAO Arsenal, Osimen spasao Napoli protiv Barse!
Galeno u duelu sa Benom Vajtom, Foto: David Klein / Zuma Press / Profimedia

elitni fudbal

Čekaju nas veoma zanimljivi revanš mečevi

Fudbaleri Porta savladali su na svom terenu Arsenal rezultatom 1:0 u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Portugalski velikan je tako nastavio niz nepobedivosti protiv Tobdžija na svom terenu.

Gosti iz Severnog Londona su imali veći posed lopte, dok je domaćin imao bolje šanse.

Najbolju je u 21. minutu propstio Galeno, koji je u dva navrata iz velike blizine bio neprecizan. Prvo je pogodio stativu, a potom je iz odbitka šutirao pored gola.

Do kraja meča videli smo po nekoliki šansi na obe strane, i činilo se da golova neće biti. Ipak, u 94. minutu Gileno postiže fantastičan pogodak i donosi pobedu Portu pred revanš na Emirejtsu.

Fudbaleri Napolija i Barselone odigrali su nerešenim rezultatom 1:1 u prvom meču osmine fniala Lige šampiona.

Junak Napolija... Viktor Osimen
Junak Napolija... Viktor Osimenfoto: Jonathan Moscrop / imago sportfotodienst / Profimedia

Posle prvih 45 minuta rezultat je bio 0:0.

Prednost Barseloni doneo je Robert Levandovski na asistenciju Pedrija u 60. minutu.

Ipak, gosti nisu uspeli da sačuvaju prednost do kraja, nakon što je sjajan pogodak postigao Viktor Osimen u 75. minutu.

Revanši ovih mečeva na programu su 12. marta.