ARSENAL PREGAZIO BARNLI: Totenhem RAZOČARAO - pobede Aston Vile i Notingem Foresta
Arsenal - Barnli, Foto: Phil Oldham / Shutterstock Editorial / Profimedia

25. kolo premijer lige

"Tobdžije" su upisale i petu uzastopnu pobedu

Objavljeno: 18:33h

Fudbaleri Arsenala su ubedljivo savladali Barnli na gostovanju rezultatom 5:0, u okviru 25. kola Premijer lige.

Martin Edegor je pokrenuo mašinu u 4. minutu, a Bukajo Saka je povisio prednost iz penala u 41. minutu.

Novi gol Sake je viđen 47. minutu, da bi Leandro Trosar u 66, odnosno Kai Haverc u 78. minutu susreta postavili konačan rezultat.

"Tobdžije" su upisale i petu uzastopnu pobedu i zauzimaju drugo mesto na tabeli sa 55 bodova, dva manje od vodećeg Liverpula.

Totenhem je razočarao na svom terenu u duelu sa Vulverhemptonom.

"Vukovi" su slavili u Londonu rezultatom 2:1, a najzaslužniji je bio Žoao Gomeš, dvostruki strelac, koji je pogodio u 42, odnosno 63. minutu.

Dejan Kuluševski je dao gol u 46. minutu, međutim, "pevci" nisu uspeli do kraja da spreče poraz.

Totenhem je peti na tabeli sa 47 bodova, dok su Vulvsi 10. sa 35 poena.

Njukasl je tek u nadoknadi obezbedio bod protiv Bornmuta 2:2.

Solanke je doneo prednost "trešnjicama" u 51. minutu, da bi "svrake" izjednačile preko Gordona u 58. minutu iz penala.

Bornmut je do nove prednosti stigao u 69. minutu preko Semenja, da bi Njukasl do boda stigao preko Ričija, u drugom minutu nadoknade drugog poluvremena.

Aston Vila je slavila u Londonu protiv Fulama 2:1.

Junak je bio Votkins, koji je pogodio u 23. i 56. minutu, da bi konačan rezultat postavio Rodrigo Munis u 64. minutu.

Pobedu je ostvario i Notingem Forest nad Vest Hemom 2:0. Strelci su bili Avonji u petom minutu nadoknade prvog poluvremena, odnosno Hadson-Odoi u četvrtom minutu nadoknade drugog dela utakmice.