RAPSODIJA "TOBDŽIJA": Arsenal PONIZIO londonskog rivala u gostima!
Fudbaleri Arsenala, Foto: Mark Cosgrove/News Images / imago sportfotodienst / Profimedia

premijer liga

Igra mačke i miša na "Olimpijskom stadionu" u prestonici Engleske i Velike Britanije

Objavljeno: 17:16h

Fudbaleri Arsenala deklasirali su Vest Hem u gostima rezultatom 6:0 u okviru 24. kola Premijer lige.

Izabranici Mikela Artete sada su treći sa 52 boda, dok su "Čekićari" osmi sa 36 bodova.

Vest Hem je odolevao do 32. minuta, a onda je usledila rapsodija gostiju sa "Emirata".

Vilijam Saliba je pogodio za 1:0, a potom je Bukajo Saka sa bele tačke bio precizan u 41. minutu. Tri minuta kasnije pogodio je i Gabrijel, a na 4:0 u drugom minutu nadoknade prvog dela igre povisio je Leandro Trosar.

U nastavku još dva gola Arsenala, a strelci su bili Saka u 63. i Deklan Rajs u 66. minutu.

Arsenal se tako na najbolji mogući način osvetio Vest Hemu za poraz u prvom delu sezone.