PREMIJER LIGA: Čudesan preokret Totenhema, Liverpul ponovo na vrhu!
Sar i Poro slave gol protiv Brajtona, Foto: Alex Morton/Tottenham Hotspur FC / Shutterstock Editorial / Profimedia

engleska

Dosta golova i ovog popodneva u najjačem rangu engleskog fudbala

Objavljeno: 18:13h

Fudbaleri Totenhema posle čudesnog preokreta savladali su Brajton na svom stadionu u Severnom Londonu rezultatom 2:1 u okviru 24. kola Premijer lige.

"Pevci" su ovim trijumfom bar na kratko stigli na četvrto mesto i imaju 47 bodova, dok su "Galebovi" ostali osmi sa 35 bodova.

Gosti sa mora poveli su u 18. minutu nakon što je Paskal Gros iskoristio penal koji je Miki van de Ven napravio nad Danijem Velbekom.

Bilo je još prilika na obe strane, ali se rezultat do poluvremena nije menjao.

Totenhem je dominirao u nastavku i zasluženo je stigao do izjednačenja u 61. minutu kad je Pap Mate Sar postigao pogodak.

Ipak, nakon tog gola domaći fudbaleri kao da su izgubili snagu, a gosti su bili opasniji i imali nekoliko dobrih šansi.

Nisu ih iskoristili, a kazna je stigla u 96. minutu. Izabranici Angelosa Postekoglua su na fantastičan način izveli kontra napad, Rišarlison je pronašao Hjon-min Sona, a ovaj prelepo asistirao Brenanu Džonsonu kome nije bilo teško da pogodi za 2:1 i pobedu svog tima.

Liverpul je na svom terenu bio bolji od Barnlija rezultatom 3:1.

"Redsi" su ponovo prvi sa 54 bodca, dok je Barnli pretposlednji, na 19. mestu, sa samo 13 osvojenih bodova.

Domaćin je poveo pogotkom Dioga Žote u 31. minutu, ali je Dara Ošej u 45. poravnao na 1:1 i šokirao Enfild.

U nastavku Luis Dijaz u 52. i Darvin Nunjez u 79. minutu donose izabranicima Jirgena Klopa velika tri boda.

U preostalim mečevima Fulam je pobedio Bornmut rezultatom 3:1, istim rezultatom je Šefild junajted pobedio Luton u gostima, dok je Brentford na Molinjuu bio bolji od domaćeg Vulverhemptona rezultatom 2:0.

Današnji program zatvaraju Notingem Forest i Njukasl, a taj meč je na programu od 18:30.