OVO ĆE TEŠKO PREŽIVETI: Katastrofa za Dijabatea!

šok

Neverovatno šta se dogodilo

Objavljeno: 21:05h

Nezapamćena ludnica dogodila se u četvrtfinalu Afričkog kupa nacija.

Domaćin takmičenja, Obala Slonovače, plasirala se na čudesan način u polufinale posle pobede nakon 120 minuta igre nad Malijem rezultatom 2:1.

U Buakeu je viđen neverovatan meč, a domaća selekcija je nekako preživela i prošla dalje.

Sa druge strane, Mali je propustio fantastičnu šansu da se domogne polufinala, pa će bivši fudbaler Partizana Fuseni Dijabate i ostatak tima posle ovog meča morati da spakuju kofere.

Fuseni Dijabate na meču protiv Obale Slonovače
Fuseni Dijabate na meču protiv Obale Slonovačefoto: Issouf SANOGO / AFP / Profimedia

U 16. minutu Mali je dobio šansu da sa bele tačke dođe do prednosti, ali je Adama Traore promašio, tačnije golman Jahia Fofana je sjajno zaustavio njegov udarac. Penal je napravio Odilon Kosunu, koji je dobio žuti karton.

Kosunu je pravi tragičar postao u 43. minutu kada je prekinuo napad Malija i zaradio drugi žuti, samim tim i crveni karton.

Brojčanu prednost fudbaleri Malija iskoristili su tek u 71. minutu kada je jedan od najlepših golova na turniru sa preko 25 metara postigao Dorgeles Nene.

Činilo se da će ovo biti kraj za Obalu Slonovače, ali je onda u 90. minutu fudbaler Brajtona Simon Adingra postigao gol za 1:1.

Fudbaleri Obale Slonovače
Fudbaleri Obale Slonovačefoto: Issouf SANOGO / AFP / Profimedia

Mali je u dodatnih 30 minuta imao daleko veći posed lopte, dok se domaćin posvetio odbrani svog gola.

Bližili su se penali, ali do njih nije došlo. Umar Dijakite je petom poslao loptu u mrežu posle udarca Seka Fofane. On je skinuo dres tokom proslave, pa je dobio drugi žuti i crveni karton.

Mali u naredna dva, tri minuta nije uspeo da iskoristi dva igrača više, pa je Obala Slonovače otišla u polufinale gde će igrati sa DR Kongo.

Sigurno je da će Dijabate i fudbaleri Malija ovaj poraz dugo boleti i teško da će ga ikad zaboraviti.