ALONSOVI "FARMACEUTI" IMAJU ŠAMPIONSKU KRV: Leverkuzen u 91. minutu srušio Lajpcig na Red Bul areni (FOTO)
Slavlje fudbalera Bajera iz Leverkuzena, Foto: Ronny HARTMANN / AFP / Profimedia

BUNDESLIGA, 18. KOLO

"Crveni bikovi" vodili dvaput protiv izabranika španskog stručnjaka, ali im ni to nije dovoljno da osvoje makar bod

Bajer Leverkuzen igra bez četiri fudbalera koji su na Afričkom kupu nacija i najboljeg strelca Viktora Bonifejsa koji je povređen.

Izabranici Ćabija Alonsa su pokazali šampionski karakter i pobedili su Lajpcig u gostima sa 3:2 u gostima u 18. kolu Bundeslige.

"Crveni bikovi" poveli su golom Ćavija Simonsa u sedmom minutu, a 40 minuta kasnije poravnao je Nejtan Tela.

Ponovo je domaćin došao do prednosti u 56. preko Luisa Opende, ali je izjednačio Džonatan Ta, štoper "farmaceuta" u 63. minutu.

Ipak, momci španskog stručnjaka utišali su Red Bul arenu pogotkom Pjera Inkapjea u prvom minutu nadoknade drugog poluvremena.