OSTAO NA KLUPI, PA SPASAO JUVENTUS: Vlahovićev nebeski skok za velika tri boda Stare dame! (VIDEO)
Dušan Vlahović slavi gol, Foto: Giuseppe Maffia/NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

SERIJA A

Važna tri boda za torinskog velikana

Objavljeno: 19:05h

Fudbaleri Juventusa teškom mukom savladali su u gostima Frozinone rezultatom 2:1 u okviru 17. kola Serije A.

Stara dama se učvrstila na poziciji dva i sada ima 40 bodova, jedan manje uz meč više od vodećeg Intera, dok je Frozinone ostao na poziciji 14 sa 19 osvojenih bodova.

Masimilijano Alegri je Dušana Vlahovića ostavi na klupi, a od starta meča na terenu se našao mladi turski napadač Kenan Jildiz.

On je to poverenje iskoristio već u 12. minutu. Filip Kostić mu je dodao loptu, a Kenan Jildiz je maestralnim driblingom izbacio čak trojicu igrača i onda preciznim udarcem doneo prednost torinskom velikanu.

Jildiz je u trenutku postizganja pogotka imao 8 godina i 233 dana i tako je postao najmlađi stranac koji je postigao gol za Juventus.

Ipak, u 51. minutu Frozinone preko Haimea Baeza Stabilea stiže do izjednačenja.

Alegri je ekspresno reagovao, tri minuta kasnije uveo je Vlahovića u igru i to mu se isplatilo.

Srpski napadač je u 81. minutu postigao pobedonosni pogodak. Veston Mekeni je centrirao sa desnog krila, a Vlahović je nebeskim skokom zahvatio loptu glavom i savladao nemoćnog Stefana Turatija.

Bivši fudbaler Partizana je nedugo kasnije postigao još jedan gol, ali je on opravdano poništen zbog ofsajda

Vlahoviću je ovo bio šesti gol u Seriji A ove sezone.