Beli daje gol Sitiju, Foto: Ryan Browne / Shutterstock Editorial / Profimedia

15. kolo premijer lige

Ludnica u Premijer ligi

Objavljeno: 23:40h

Fudbaleri Aston Vile su šokirali Mančester siti na svom terenu sa 1:0, u 15. kolu Premijer lige, dok je Mančester junajted na Old Trafordu protiv Čelsija sa 2:1.

Junak velike pobede u Birmingemu je bio Leon Bejli koji je postigao pogodak u 74. minutu utakmice.

Aston Vila je upisala desetu pobedu od početka šampionata i sada je treća na tabeli sa 32 boda, odnosno ima dva boda više od Mančester sitija koji je pao na četvrtu poziciju nakon što u poslednje četiri ligaške utakmice nije slavio.

Fudbalere Aston Vile u narednom kolu Premijer lige čeka još jedan derbi pošto će dočekati Arsenal, dok će Mančester siti gostovati Lutonu.

Fudbaleri Mančester junajteda su na Old Trafordu pobedili Čelsi sa 2:1.

Junajted je već u osmom minutu imao veliku šansu da povede, ali Bruno Fernandeš nije iskoristio penal.

Ipak, domaći tim je deset minuta kasnije stigao do prednosti pogotkom Skota Mektomineja.

Ekipe su, ipak, na odmor otišle nerešenim rezultatom, pošto je Kol Palmer u 45. minutu pogodio za 1:1, a pobedu Junajtedu doneo je Mektominej svojim drugim golom na utakmici u 69. minutu.

Junajted je trenutno šesti tim lige sa 27 bodova na svom kontu, dok je Čelsi deseti sa 19 bodova.

Ekipa Junajteda u narednom kolu dočekuje Bornmut, a Čelsi ide u goste Evertonu.

02:42

POBEDA SAUDIJSKE ARABIJE OČEKIVANA? Trener: Ulažu mnogo u fudbal, imaju ratnički mentalitet, a uslovi za trenine su im SVEMIRSKI!