PODELA BODOVA NA SARDINIJI: Monca se vraća kući neporažena!
Egal u duelu Kaljari i Monce, Foto: Fabio Murru / Zuma Press / Profimedia

serija a

Egal u duelu Kaljari i Monce

Fudbaleri Kaljarija i Monce odigrali su nerešeno 1:1 (1:0) u prvom meču nedeljnog programa u 12. kolu italijanske Serije A.

Kaljari je na "Unipol domusu" na Sardiniji poveo već u 10. minutu golom Andreje Dosene. Tim trenera Klaudija Ranijerija dominirao je u prvom poluvremenu, ali nije uspeo da udvostruči prednost.

Monca je iskoristila drugo poluvreme i izjednačila rezultat u 61. minutu preko rezerviste, hrvatskog napadača Mirka Marića, koji je postigao gol glavom.

Iako je Monca u poslednjih pola sata tražila potpuni preokret, nisu uspeli u tome.

Najbliži su bili u nadoknadi vremena kada je pokušaj Roberta Galjardinija završio na prečki.

Kaljari ostaje na 18. mestu tabele sa 10 bodova, dok se Monca nalazi na 9. poziciji sa osam bodova više.