ČETA ĆABIJA ALONSA SE NE ZAUSTAVLJA: Demolirali učesnika Lige šampiona sa 4:0!
Neporaženi su u prvenstvu, Foto: EPA/Friedmann Vogel

kakav napredak

Leverkuzen se preporodio pod vođstvom Španca

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena dominirali su na svom terenu i ostvarili ubedljivu pobedu rezultatom 4:0 protiv Union Berlina, u utakmici 11. kola Bundeslige. Ovom impresivnom pobedom, Bajer je zauzeo prvo mesto na tabeli.

Alehandro Grimaldo je otvorio golgeterski niz za Bajer u 23. minutu, dok je Odilon Kosunu udvostručio prednost u 57. minutu. Džonatan Ta je postigao treći gol u 73. minutu, a Nejtan Tela je potvrdio apsolutnu dominaciju ekipe sa četvrtim golom u 83. minutu.

Posle deset trijumfa, ekipa iz Leverkuzena sada se nalazi na vrhu tabele sa 31 bodom, stvarajući jaz od dva boda u odnosu na aktuelnog šampiona Bajerna iz Minhena. Bajer i Bajern ostaju jedine neporažene ekipe u Bundesligi.

Union Berlin, s druge strane, i dalje se suočava sa izazovima, zabeleživši deveti poraz u sezoni i zauzimajući poslednje mesto na tabeli sa samo šest osvojenih bodova.

Ostale utakmice u kolu uključuju duel između Verdera i Ajntrahta, kao i susret Lajpciga i Frajburga.