JEDINSTVO OZBILJNO NAMUČILO PARTIZAN: Gol Nikolića spasao crno-bele, ZAMALO nova "Sremska Mitrovica"!

kup srbije, 1/16 finala

Objavljeno: 15:00h
Završeno
14:55h

Partizan je sa 1:0 pobedio Jedinstvo u Ubu i izborio plasman u osminu finala Kupa Srbije.

Domaćin je na stadionu "Dragan Džajić" pružio odličan otpor lideru Superlige Srbije koji je prošle sezone u ovoj rundi eliminisan na penale od Radničkog iz Sremske Mitrovice.

U prvom poluvremenu je domaćin bolje igrao, ali je Partizan bio konkretniji i imao dve šanse, preko Severine i Baždara.

Već od starta drugog dela, crno-beli su zaigrali mnogo bolje i poveli u 54. minutu preko Nemanje Nikolića kom je lepo asistirao Zahid.

Nemanja Nikolić, Jedinstvo Ub - Partizan

Kristijan Belić je nedugo zatim pogodio prečku, ali je i Jedinstvo opet zaigralo bolje i moglo do izjednačenja preko Zubairua čiji volje je otišao malo pored gola Stevanovića.

Belić je opet imao šansu posle dodavanja Zahida, a Norvežanin je i sam imao priliku da duplira prednost u 80. minutu, ali nije bilo promene rezultata.

14:54h

90+4. minut - kraj utakmice.

14:52h

90. minut - Stevanović je odlično odbranio udarac Bakua koji je ipak bio u ofsajdu.

14:41h

80. minut - Belić na aistenciju Zahida pa i sam Norvežanin, propustili su dve šanse da dupliraju prednost Partizana.

14:36h

76. minut - Jovanović je odbranio udarac Zahida - zamalo 2:0...

14:32h

72. minut - velika prilika za Jeidntsvo! Zubairu je uhvatio volej iz srca šesnaesterca i bio zamalo neprecizan.

14:24h

64. minut - Belić je šutem sa ivice šesnaesterca pogodio prečku.

14:15h

54. minut - GOL - Partizan je mnogo bolje počeo drugo poluvreme i poveo preko Nikolića koji je matirao Jovanovića posle odlične asistencije Zahida.

Igor Duljaj, Nemanja Nikolić
13:51h

45+3. minut - pretili su pre svega prekosvojih stranaca u finišu poluvremena Ubljani, koji bolje igraju, ali nisu dovoljno konkrenti. Kraj prvog poluvremena.

13:31h

29. minut - Severina je odlično centrirao s desne strane na dalju sttivu gde je Baždar pokušao glavom, ali nije bio precizan iz izgledne pozicije.

13:23h

22. minut - prva prava akcija Partizana i šut Severine iskosa sa desne strane, ali je golman Jovanović odbranio.

Jedinstvo Ub - Partizan, FK Jedinstvo Ub, Aleksandar Šćekić
13:20h

19. minut - prekid jer su "Grobari" zasuli teren trakama papira.

13:11h

9. minut - domaći su zapretili iz slobodnog udarca, ali lopta je otišla preko gola.

13:04h

1. minut - počela je utakmica.

Jedinstvo Ub - Partizan
12:32h

Trener Partizana, Igor Duljaj, izveo je kombinovanih startnih 11. Debitovaće Natan de Medina.

SASTAVI:

Jedinstvo: Jovanović - Bogdanović, Milićević, Milanović, Doderović - Vladisavljević, Andrić, Radovanović - Dimitrić, Karikari - Zubairu.

FK Partizan: Stevanović - Filipović, Medina, Saničanin, Šehović - Šćekić (k), Belić - Severina, Baždar, Menig - Nikolić.

Izmena: 12:44h