NUNJES SE RASPUCAO, LIVERPUL SAMO GAZI, ASTON VILA IH PRATI: Kiks Brajtona (VIDEO)
Darvin Nunjes slavi gol Notingem Forestu, Foto: EPA/Peter Powell

premijer liga, 10. kolo

Objavljeno: 18:39h

Fudbaleri Liverpula pobedili su danas na Enfildu ekipu Notingem Foresta sa 3:0, u utakmici desetog kola Premijer lige.

Strelci za sedmu ovosezonsku pobedu Liverpula u Premijer ligi bili su Diogo Žota u 31, Darvin Nunjes u 35. i Mohamed Salah u 77. minutu.

Liverpul je trenutno treći na tabeli sa 23 boda, odnosno ima bod manje od Arsenala, a dva od prvoplasiranog Totenhema. "Šumari" su na 16. poziciji sa deset bodova.

Ekipa Jirgena Klopa će u narednom kolu gostovati Lutonu, dok će Notingem Forest dočekati Aston Vilu.

Upravo Aston Vila sada ima bod manje od Liverpula pošto je na svom terenu slavila protiv Lutona sa 3:1 golovima Džona MekGina u 17, Muse Dijabija u 49. i autogolom Toma Lokera u 62. minutu.

Luton je do kraja meča uspeo da ublaži poraz i to autogolom golmana Damijana Martinesa u 83. minutu. Luton je zabeležio sedmi poraz u sezoni i nalazi se na 18. mestu na tabeli sa pet bodova.

Fudbaleri Brajtona i Fulama odigrali su nerešeno 1:1. Evan Ferguson je u 26. minutu doveo Brajton u vođstvo, a izjednačio je Žoao Paljinja u 65. minutu.

Brajton je i dalje sedmi tim lige sa 17 bodova, dok je Fulam na 14. mestu sa 12 bodova.

Fudbaleri Brajtona u narednoj rundi takmičenja gostuju Evertonu, a Fulam dočekuje Mančester junajted.

U 16.30 je počeo poslednji duel dana - derbi Mančestera između Junajteda i Sitija.