Detalj sa utakmice Lajpciga i Crvene zvezde, Foto: Starsport©

LIGA ŠAMPIONA, 3. KOLO

Veljko Petrović
Završeno
22:51h

Fudbaleri Crvene zvezde u nekoliko situacija bili su u prilici da izjednače na 2:2 protiv Lajpciga, ali su na kraju poraženi sa 3:1.

Namučili su izabranici Baraka Bahara nemački klub, a dosta ofanzivnije delovali su ulaskom Mijatovića, Lučića i Nedeljkovića od 65. minuta.

Vladimir Lučić na utakmici Lajpciga i Crvene zvezde
Vladimir Lučić na utakmici Lajpciga i Crvene zvezdefoto: Starsport©

Bundesligaš je poveo golom Davida Rauma u 12. minutu i to je bio rezultat prvog poluvremena.

Inače, u 29. minutu gostima je sviran penal, ali je isti poništen pošto je sudija pogledao VAR snimak.

Trenutak kada je Kastelo Lukeba startovao nad Piterom Olajinkom
Trenutak kada je Kastelo Lukeba startovao nad Piterom Olajinkomfoto: Starsport©

U drugom poluvremenu Ćavi Simons sjajno je pogodio u 59. minutu, dok je Marko Stamenić smanjio u 70. minutu.

Taman kada je delovalo da su Beograđani blizu 2:2, nadu im je ugasio Dani Olmo u 84. minutu.

1 / 10 Foto: Starsport©

Vrlo brzo je moglo da dođe do promene rezultata pošto je samo 60 sekundi kasnije Kosta Nedeljković pogodio stativu.

00:25

Bakljada Delija pred sam početak meča

(Espreso/Veljko Petrović)

22:50h

90+4. minut - Imala je Crvena zvezda šanse za izjednačenje, ali je na kraju poražena od Lajpciga u trećem kolu A grupe Lige šampiona.

22:45h

85. minut - Kosta Nedeljković pogodio je stativu.

22:43h

84. minut - GOOOOL! Taman kada je Zvezda zaigrala odlično, Lajpcig odlazi ponovo na dva pogotka prednosti preko Danija Olma.

Odbijala se lopta i od prečke i pala na nogu Špancu.

22:39h

81. minut - Strelac gola Marko Stamenić napušta igru, a ulazi Aleksandar Katai.

Na drugoj strani Timo Verner i Benjamin Šeško menjaju Jusufa Poulsena i Luisa Opendu.

22:35h

75. minut - Dani Olmo zamenio je Ćavija Simonsa.

Delije na utakmici Lajpciga i Crvene zvezde
Delije na utakmici Lajpciga i Crvene zvezdefoto: Starsport©
22:33h

71. minut - Naser Điga dobio je žuti karton.

22:29h

70. minut - GOOOOL! Stamenić je smanjio prednost Lajpciga!

Bukari je napravio probleme Klostermanu, šutirao je na kraju Dragović, a na taj udarac naleteo je vezista Crvene zvezde i pogodio!

22:27h

67. minut - Šesta odbrana Omrija Glazera. Ovoga puta Simons je gađao u sam ugao, ali siguran je bio Izraelac.

22:25h

65. minut - Vladimir Lučić. Jovan Mijatović i Kosta Nedeljković zamenili su Stefana Mitrovića, Šerifa Endiajea i Milana Rodića.

Šerif Endiaje na utakmici Lajpciga i Crvene zvezde
Šerif Endiaje na utakmici Lajpciga i Crvene zvezdefoto: Starsport©
22:24h

64. minut - Hvang je napravio faul. Openda i Raum su igrali "papir, kamen, makaze" i Belgijanac je dobio, ali ponovo je odbranio Glazer.

22:22h

62. minut - Kevin Kampl je video slobodan prostor, šutirao sa 18 metara, ali Omri Glazer brani.

22:15h

59. minut - GOOOL! Ćavi Simons povećava na 2:0. Holanđanin je prošao Hvanga i poslao neodbranjih udarac u suprotne šanse sa 23-24 metra.

Minut ranije Kristof Baumgartner i Lukas Klosterman zamenili su Emila Forsberga i Benjamina Henriksa.

22:05h

46. minut - Osman Bukari zamenio je Pitera Olajinku.

Piter Olajinka na utakmici Lajpciga i Crvene zvezde
Piter Olajinka na utakmici Lajpciga i Crvene zvezdefoto: Starsport©

Žuti karton dobio je In-beom Hvang.

21:45h

45+3. minut - Milan Rodić dobio je žuti karton. Iz prekida iskosa šutirao je strelac Raum, ali je Glazer sačuvao mrežu.

Kraj prvog poluvremena. Lajpcig ima minimalnu prednost protiv Crvene zvezde.