INTER SRUŠIO SRPSKI TORINO ZA VRH SERIJE A: Milinković-Savić tri puta matiran, "neroazuri" slave Martineze!
Martinez je predvodio Inter do nove pobede, Foto: EPA/Matteo Bazzi

serija a

Inter je ponovi prvi u Serija A

Fudbaleri Intera ostvarili su ubedljivu pobedu nad Torinom rezultatom 3:0 u meču devetog kola Serije A i preuzeli čelnu poziciju na tabeli.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a Torino je imao nekoliko prilika za postizanje gola. Međutim, Inter je iskoristio svoje šanse u drugom poluvremenu.

Prvi gol za Inter postigao je Markus Tiram posle odličnog dodavanja Denzela Dumfrisa, čime je Inter stekao prednost od 1:0. Usledilo je još više problema za Torino kada je Lautaro Martinez povisio prednost Intera u 67. minutu, postigavši gol glavom nakon kornera.

U poslednjem minutu nadoknade vremena, sudija je dosudio penal za Inter, a Hakan Čalhanoglu ga je sigurno realizovao, postavivši konačnih 3:0.

Ova ubedljiva pobeda omogućila je Interu da preuzme čelnu poziciju na tabeli Serije A. Vanja Milinković-Savić je bio na golu Torina, dok je Ivan Ilić ušao u igru u 86. minutu. Nemanja Radonjić je meč proveo na klupi za rezerve.

Inter sada ima sedam pobeda ove sezone, dok je Torino pretrpeo četvrti poraz.