ZVEZDA SE PROŠETALA KROZ KRUŠEVAC - 6:0! Klinci dotukli Trajal u finišu, Bahar je imao šta da vidi (VIDEO)
Fudbaleri Crvene zvezde slave trijumf u Kruševcu, Foto: Starsport©

kup srbije, 1/16 finala

Zvezda je kontrolisala igru praktično ceo meč protiv Trajala

Objavljeno: 17:06h

Fudbaleri Crvene zvezde su se plasirali u osminu finala Kupa Srbije uverljivom pobedom na gostovanju Trajalu u Kruševcu - 6:0 (1:0).

Aktuelni osvajač duple krune je odbranu trofeja u Kupu započeo odlično pošto je već u devetom minutu poveo autogolom Nemanje Spasojevića.

Zvezda je kontrolisala utakmicu do kraja prvog poluvremena i utisak je da je oštećena za jedanaesterac nakon igranja rukom štopera domaćih, ali se rezultat nije menjao.

Međutim, već u 52. minutu je bilo 2:0 nakon gola Šerifa Ndiajea na asistenciju Aleksandra Dragovića.

Vrlo lepim udarcem sa ivice šesnaesterca u strelce se upisao Jovan Šljivić u 75. minutu, a samo dva minuta kasnije konačno je jednu od brojnih šansi na ovom meču iskoristio i Nikola Knežević.

Trajal je mogao do počasnog gola u 86. minutu, ali je Đurović šutirao visoko preko gola.

Jovan Mijatović je glavom povisio na 5:0 u 89. minutu, da bi dva minuta kasnije njegov imenjak Šljivić postavio konačan rezultat.

Za seniorski tim Crvene zvezde su u ovom meču debitovali Veljko Vukojević i Veljko Milosavljević koji je skrivio pomenuti jedanaesterac.

SASTAVI:

Trajal: Jovanović - Stević, Punoševac, Spasojević, Vojinović - Đorđević, Nikolić, Kostić, Milutinović, Rašković, Gogić - Radivojević.

Crvena zvezda: Glazer - Nedeljković, Spajić, Dragović (k), Nikolić - Mijailović, Knežević, Kabić - Katai, Olajinka, Ndiaj.

Rezerve: Vasiljević, Vigo, Milosavljević, Ivanić, Šljivić, Maksimović, Mituljikić, Vukojević, Mijatović.