ITALIJA PALA NA VEMBLIJU, STREPI I ZA EURO: Englezi su već u Nemačkoj, Slovenci i Danci blizu!
Markus Rešford daje gol Italijanima, Foto: EPA/Neil Hall

kvalifikacije za euro 2024.

Engleska se još jednom revcanširala Italiji za poraz u finalu EURO-a 2021.

Fudbalska reprezentacija Engleske plasirala se večeras na Evropsko prvenstvo 2024. godine, pošto je u Londonu pobedila aktuelnog evropskog prvaka Italiju sa 3:1, u utakmici Grupe C u kvalifikacijama za EURO 2024.

Italija je povela na Vembliju golom Đanluke Skamake u 15. minutu, a izjednačio je Hari Kejn iz jedanaesterca u 32. minutu.

Engleska je preokrenula golom koji je Markus Rešford postigao u 57. minutu, posle dobre asistencije Džuda Belingema, a pobedu je obezbedio Kejn, svojim drugim golom na utakmici u 77. minutu.

Engleskoj je za plasman na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj 2024. godine bio potreban bod, a ekipa Gareta Sautgejta je prva na tabeli sa 16 bodova, dok Italija na trećem mestu ima 10. Obe ekipe odigrale su po šest utakmica.

Drugoplasirana je Ukrajina sa 13 bodova iz sedam utakmica. Ukrajina je večeras na gostovanju pobedila Maltu sa 3:1. Malta je bez bodova na poslednjem mestu posle sedam mečeva, a pretposlednja je Severna Makedonija sa sedam bodova iz šest utakmica.

U Grupi H Slovenija je u Belfastu pobedila Severnu Irsku sa 1:0, a jedini gol postigao je Adam Čerin u petom minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Danska je na gostujućem terenu pobedila San Marino sa 2:1.

Slovenija i Danska imaju po 19 bodova na čelu tabele, Kazahstan ima 15, Finska 12, Severna Irska šest, dok je San Marino bez bodova.