KATAKLIZMA BUGARA: Litvanci "prodrmali" Krstajićevu klupu
Bugarska - Litvanija, Foto: EPA-EFE/VASSIL DONEV

kvalifikacije za euro

Litvancima 3 boda u Sofiji

Objavljeno: 20:05h

Fudbalska reprezentacija Bugarske je doživela težak poraz na domaćem terenu od selekcije Litvanije sa 0:2, u okviru grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u kojoj se nalazi i Srbija.

Tako je selekcija koju sa klupe predvodi Mladen Krstajić ostala zakucana na poslednjem mestu sa osvojena 2 boda, dok Litvanci sada imaju 5.

Bugari su potpuno nadigrani i mora se reći da su svi očekivali mnogo više od ovog tima.

Oba gola za goste je postigao Sirvis, u 45. i 55. minutu meča. Moglo je biti i ubedljivije, pošto je VAR je u 76. minutu poništio gol Litvancima.

U narednom kolu 17. oktobra Litvanija dočekuje Mađarsku, dok je Srbija domaćin Crnoj Gori.

U H grupi, Slovenija je pred svojim navijačima pobedila Finsku sa 2:0 i tako napravila veliki korak ka završnom turniru.

Čovek odluke bio je dvostruki strelac, napadač Benjamin Šeško koji je mrežu gostiju prvi put zatresao iz penala u 16. minutu.

Samo 12 minuta kasnije bilo je 2:0.

02:42

POBEDA SAUDIJSKE ARABIJE OČEKIVANA? Trener: Ulažu mnogo u fudbal, imaju ratnički mentalitet, a uslovi za trenine su im SVEMIRSKI!