KVALIFIKACIJE ZA EP: Hrvati tuguju, Albanci nadomak EP!
Fudbalska reprezentacija Hrvatske, Foto: Denis LOVROVIC / AFP / Profimedia

PUT DO NEMAČKE

Veoma zanimljivi rezultati širom Evrope

Objavljeno: 22:54h

Fudbaleri Hrvatske doživeli su šokantan poraz na domaćem terenu u Osijeku od Turske rezultatom 1:0 u okviru 7. kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Junak Turaka bio je napadač Galatasaraja Baris Jilmaz. On je pobedonosni gol postigao u 30. minutu.

"Kockasti" su odigrali veoma slab meč i teško su stizali do stopostotnih šansi. Glavni sudija Entoni Tejlor je pri kraju meča pokazao na penal za Hrvate, ali je svoju odluku promenio nakon pregledavanja VAR snimka.

Turska je ovim trijumfom preskočila Hrvatsku ima 13 bodova iz šest utakmica, dok naši susedi imaju deset iz pet odigranih mečeva u grupi D.

Ranije tokom dana u ovoj grupi Letonija je šokirala Jermeniju i u Rigi je savladala rezultatom 2:0.

Fudbaleri Albanije napravili su džinovski korak ka plasmanu na Evropsko prvenstvo.

Oni su u Tiranu deklasirali Češku rezultatom 3:0.

Jašir Asani je u 9. minutu doneo prednost domaćinu, a gosti su od 40. igrali sa igračem manje nakon što je Mojmir Čitil dobio drugi žuti, a potom i crveni karton.

Albanija je u nastavku iskoristila prednost igrača više i postigla još dva gola preko dvostrukog strelca Tauranta Seferija. Albancima je u 82. minutu zbog ofsajda poništen pogodak Arbnora Muje.

Izabranici legendarnog Silvinja su ubedljivo prvi na tabeli grupe E sa 13 bodova, dok je Češka treća sa osam i utakmicom manje.

U istoj grupi Poljska je rutinski savladala Farska Ostrva u Toršavnu rezultatom 2:0 golovima Sebastijana Šimanskog i Adama Bukse.

Fudbaleri Španije savladali su Škotsku u Sevilji u derbi meču u okviru grupe A rezultatom 2:0.

Oba gola viđena su u samoj završnici, a njima je prethodio sumnjivo poništeni gol Skota Mektomineja zbog faula.

Alvaro Morata je u 74. pogodio za 1:0, a Ohijan Sančet je postavio konačnih 2:0 u 86. minutu.

Škoti su i dalje prvi sa 15 bodova, dok je "Crvena furija" drugoplasirana sa tri boda i utakmicom manje.

U okviru iste grupe Norveška je u Larnaki deklasirala Kipar rezultatom 4:0. Erling Holand postigao je dva gola, Aleksander Serlot i Fredrik Aursnes po jedan.

Fudbaleri lažne države Kosovo u okviru grupe I savladali su Andoru u gostima rezultatom 3:0, golove su postigli Milot Rašica (dva) i Altin Zećiri.

Belorusija i Rumunija su u okviru iste grupi odigrali nerešenim rezultatom 0:0 u Budimpešti.