NE MENJA SE LIDER U BUNDESLIGI: Leverkuzen dominantno do nove pobede!

sjajna igra

Leverkuzen nastavlja sa odličnim partijama

Lider na tabeli susreo se sa fenjerašem u ovom kolu, a ishod meča bio je jasan već nakon prvog poluvremena.Bajer iz Leverkuzena ubedljivo je trijumfovao nad ekipom Kelna pred svojim vernim navijačima, održavajući stabilnu poziciju na vrhu tabele, dok je gost ostao ukopan na poslednjem mestu rezultatom 3:0 (2:0).

Može se reći da je ovaj meč praktično bio rešen već posle prvog poluvremena, jer je Leverkuzen već tada postigao dva gola. Prvi gol postigao je Hofman u 22. minutu, realizujući sjajnu asistenciju od strane Virca. Samo deset minuta kasnije, Frimpong je dodatno učvrstio prednost domaćina postigavši drugi gol nakon odlične akcije sa Grimaldom.

U drugom poluvremenu, Bonifas je zapečatio sudbinu Kelnovog tima postigavši treći gol u 67. minutu, ponovo nakon sjajnog pasa od strane Hofmana. Nakon toga, domaćin je usporio tempo igre, znajući da je već obezbedio ubedljivu pobedu.

Trenutno, Bajer iz Leverkuzena zauzima prvo mesto na tabeli, sa Štutgartom na drugom mestu, što predstavlja iznenađenje sa 18 bodova. Sa druge strane, Keln je ostao na poslednjem mestu sa svega jednim osvojenim bodom i gol-razlikom od -10.