LIGA ŠAMPIONA: Jovanović sudio ČUDESAN duel u Berlinu, "srpski" Salcburg razočarao!
Srđan Jovanović, Foto: Sebastian Christoph Gollnow / AFP / Profimedia

spektakl

Sjajni mečevi u Nemačkoj i Austriji

Objavljeno: 20:58h

Od 18:45 odigrana su prva dva meča 2. kola Lige šampiona.

Fubaleri Brage su u čudesnoj utakmici posle ogromnog preokreta savladal Union Berlin na Olimpijskom stadionu u prestonici Nemačke rezultatom 3:2.

Slavlje fudbalera Brage
Slavlje fudbalera Bragefoto: Andreas Gora / AFP / Profimedia

Portugalci posle dva odigrana kola imaju tri boda, dok su Nemci i dalje bez bodova.

Union je već u 4. minutu došao do gola, ali je pogodak Robina Gosensa poništen zbog ofsajda nakon VAR-a.

Ipak, u 30. minutu domaćin stiže do zaslužene prednosti, a strelac je bio Šeraldo Beker. Isti igrač je sedam minuta kasnije povisio na 2:0 za totalnu eskpolziju u Berlinu.

Uspeli su gosti četiri minuta kasnije pogotkom Sikua Niakate da smanje na 2:1.

Početkom drugog poluvremena na semaforu je stajalo 2:2, a fantastičan pogodak postigao je Bruma.

Usledio je mirniji period meča, činilo se da pobednika neće biti, a onda je rezervista Andre Kastro postigao nestvaran gol u 94. minutu i doneo pobedu Bragi.

Meč u Berlinu sudio je najbolji srpski sudija Srđan Jovanović.

U drugom meču, takođe, smo videli pobedu gostiju. Real Sosijedad je u potpunosti nadigrao Salcburg u Mocartovom gradu i zasluženo slavio rezultatom 2:0.

Sve je bilo gotovo posle 27. minuta igra kada su gosti postigli oba gola. Mikel Ojarzabal je u 7. pogodio za 1:0, a konačnih 2:0 postavio je Brais Mendez dvadeset minuta kasnije.

Salcburg je odigrao veoma loš meč, nije uspeo da uputi nijedan šut u okvir gola i zasluženo je ostao bez pobede. Za austrijskog šampiona čitav meč odigrali su Strahinja Pavlović i Aleksa Terzić, dok je u drugom poluvremenu nastupio i Petar Ratkov, ali nisu uspeli da pomognu svom timu da dođe do boljeg rezultata.