Alvarez i Foden, Foto: EPA/ADAM VAUGHAN

premijer liga

Zanimljivo popodne u Engleskoj

Objavljeno: 20:54h

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su danas na svom terenu Notingem Forest sa 2:0, u meču šestog kola engleske Premijer lige.

Strelci za Siti bili su Fil Foden u sedmom i Erling Haland u 14. minutu. Siti je od 46. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Rodri. Siti je prvi na tabeli sa 18 bodova, a Forest je na 10. mestu sa sedam poena.

U narednom kolu, Siti će gostovati Vulverhemptonu, dok će Notingem Forest dočekati Brentford. U istom terminu, Luton i Vulverhempton su u Lutonu odigrali nerešeno 1:1.

Poveo je Vulverhempton golom Pedra Neta u 50. minutu, da bi izjednačenje Lutonu doneo Karlton Moris golom iz penala u 65. minutu. Luton je na poslednjem, 20. mestu sa jednim bodoma, a Vulverhempton je na 15. mestu sa četiri boda. Kristal Palas i Fulam su u Londonu odigrali nerešeno 0:0.

Fudbaleri Evertona pobedili su u gostima Brentford sa 3:1.

Strelci za Everton bili su Abdulaj Dukur u šestom, Džejms Tarkovski u 67. i Dominik Kalvert-Luin u 71. minutu.

Gol za Brentford postigao je Matias Jensen u 28. minutu.