KOME TREBA BBC TRIO? Isko vodi Real ka toliko čekanoj tituli, Аtletiko promašio dva penala za minut! (VIDEO)

Primera, 32. kolo!

Šou čoveka koji ove sezone i nije toliko u milosti kod Zidana! Ali, kada je bilo važno, pokazao je šta ume i zna
Objavljeno: 20:33h

Fudbaleri Real Madrida pobedili su danas u Hihonu ekipu Sportinga sa 3:2 u utakmici 32. kola Primere, dok je Atletiko Madrid opravdao ulogu favorita protiv najslabijeg tima Primere i savladao ga na svojoj 'tvrđavi' sa ubedljivih 3:0.

Sporting je dva puta vodio na današnjem meču, ali je Isko golom u 90. minutu doneo važna tri boda Realu pred derbi sa Barselonom u narednom kolu španskog šampionata.

Real je prvi na tabeli Primere sa 75 bodova, odnosno ima šest bodova više od Barselone koja svoj meč 32. kola igra kasnije danas. Sporting je u zoni ispadanja, na 18. poziciji sa 22 osvojena boda.

Za ekipu iz Madrida danas nisu igrali Kristijano Ronaldo, Garet Bejl i Karim Benzema, što je Sporting iskoristio na početku meča. Hrvatski fudbaler Duje Čop je u 14. minutu doneo prednost Sportingu posle asistencije Mikela Vesge.

Slavlje domaće ekipe je, međutim, kratko trajalo pošto je samo tri minuta kasnije izjednačio Isko.

Vesga je na početku drugog poluvremena ponovo doveo Sporting u vođstvo, pošto je mrežu gostujuće ekipe pogodio u 50. minutu glavom, ali je Real golovima Alvara Morate u 59. i Iska u 90. minutu preokrenuo rezultat i na kraju slavio.

Real u narednom kolu dočekuje Barselonu u velikom španskom derbiju, dok Sporting ide u goste Osasuni.

Što se tiče utakmice u Madridu, gde je Atletiko bio suveren, u finišu su 'Jorgandžije' promašile dva penala.

Sirigu je najpre pročitao Karaska i sprečio njegov het-trik, a minut kasnije je Tomas oačjno izveo najstrožu kaznu.

Atletiko se tako učvsrtio na trećem mestu na tebeli, dok Osasuna ostaje ne dnu i njena min i serija od dva vezane pobede je prekinuta.

PRIMERA, 32. KOLO

Petak:

Atletik Bilbao - Las Palmas 5:1 (3:1)

Subota:

Deportivo La Korunja - Malaga 2:0 (0:0) Sporting Hihon - Real Madrid 2:3 (1:1) Atletiko Madrid - Osasuna 3:0 (1:0) 20.45: Barselona - Real Sosijedad

Nedelja:

12.00: Leganes - Espanjol 16.15: Valensija - Sevilja 18.30: Real Betis - Eibar 20.45: Granada - Selta

Ponedeljak:

20.45: Deportivo Alaves - Viljareal

BONUS VIDEO: Bakljada navijača Partizana povodom obeležavanja 25 godina od osvajanja Kupa evropskih šampiona