PORTUGAL MOŽE I BEZ RONALDA: Ponizili protivnika sa 9:0!

bez ručne

Bosna i Hercegovina je maltene izgubila sve šanse za plasman na EP

Reprezentacija Portugala savladala je Luksemburg sa ogromnih 9:0 u okviru grupe J.

Prvih 45 minuta je prošlo u znaku dvojice Gonsala i maestralnog Bruna Fernandeša koji je na ovom meču upisao tri asistencije i izbio na listu najboljih kreatora u ovim kvalifikacijama

Gonsalo Inasio i Gonsalo Ramos su u prvom poluvremenu postigli po dva gola i već tada jasno stavili do znanja da ne samo da je meč gotov, već da ćemo gledati pravi potop.

Oba gola štopera Sportinga su došla na isti način. Posle neuspešnog kornera lopta bi se vratila do Fernandeša koji bi još jednom centrirao i na pravom mestu našao Inasija.

Nijedan od njih dvojice nije uspeo da kompletira het-trik a u nastavku je to pokušao Diogo Žota.

Napadač Liverpula je postigao dva gola i asistirao za još jedan Rikardu Orti za već tada ogromnih 7:0.

Do kraja je i Fernandeš uspeo da dođe do svog četvrtog gola u kvalifikacijama, a upisao se i rezervista Žoao Feliks.

U drugom meču ove grupe Island je kod kuće savladao Bosnu i Hercegovinu rezultatom 1:0. Jedini pogodak na meču postigao je Alfred Fibongason u drugom minutu nadoknade.

Time se BiH praktično oprostila od nastupa na EURO. Na četiri kola do kraja imaju sedam bodova manje od sedmoplasirane Slovačke koja je savladala Lihtenštajn rezultatom 3:0.