SRBIJA NAPADALA, ALI OSTALA BEZ BODOVA: Mađarska nosi kući veliku pobedu! (VIDEO)
Detalj sa utakmice Srbija - Mađarska, Foto: Starsport©

KVALIFIKACIJE ZA EVROPSKO PRVENSTVO

Objavljeno: 01:37h
Završeno
19:32h

Fudbaleri Srbije dočekuju Mađarsku u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija i Mađarska pre ovog kola dele prvo mesto na tabeli pošto su nakon tri odigrana susreta osvojilo po sedam bodova.

Ovaj derbi grupe nažalost uživo neće moći da prate svi koji žele jer zbog kazne UEFA, na tribinama ove večeri mogu biti samo deca do 14 godina.

Selektori reprezentacija Srbije i Mađarske opredelili su se za sledeće sastave:

Srbija: Vanja Milonković-Savić - Pavlović, Gudelj, Veljković - Kostić, Radonjić, Maksimović, Sergej Milinković-Savić, Tadić - Vlahović, Mitrović

Mađarska: Dibuš - Lang, Salaj, Orban - Nego, Nađ, Stajls, Kerkez - Soboslaj, Šalaj - Varga

00:21

Piksi otkrio trofej Svetskog kupa

Izmena: 21:02h
22:46h

Fudbaleri Srbije potaženi su od Mađarske 2:1 u meču četvrtog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija je sjano otvorila utakmicu pošto je povela iz prve prave akcije u 10. minutu. Sergej Milinković-Savić je na fenomenalan način pronašao Dušana Tadića, lopta je stigla do Dušana Vlahovića koji je očajno zahvatio loptu, ali je na sreću po našu reprezentaciju Mađar Atila Salaj uspeo da postigne autogol.

Mađarski reprezentativci su uz mnogo sreće stigli do izjednačenja u 34. minutu kada je strelac bio Barnabaš Varga. Samo dva minuta kasnije, "hladan tuš" za Orlove, pošto je Vili Obran uspeo da zatrese mrežu, i tako donese potpuni preokret i trijumf reprezentaciji Mađarske.

Ovakav rezultat zakomplikovao je situaciju za našu selekciju, s obzirom na to da su Mađari sada prvoplasirani tim u grupi sa 10 bodova, dok je naša selekcija drugoplasirana sa tri boda manje.

Izmena: 01:32h
22:45h

90+6' KRAJ UTAKMICE!!!!!!!!!! Srbija je u Beogradu poražena od Mađarske 2:1.

22:38h

90+3' Još jedan pokušaj Srbije. Sergej Milinković-Savić je glavom šutirao pravo u golmana Mađarske.

22:37h

90' Drugo poluvreme produženo je pet minuta, a u prvom od predviđenih dobro je šutirao Gudelj, ali nije bilo promene rezultata.

22:31h

85' Poslednje adute ubacuje Dragan Stojković Piksi na teren. Umesto Tadića i Vlahovića na teren su ušli Ilić i Jović.

22:15h

69' Nova dobra prilika za Srbiju, Vlahović je sutirao glavom u spoljni deo mreže.

22:12h

64‘ Nova promena u reprezentaciji Srbije. Izlazi Nemanja Maksimović, a umesto njega na terenu je Nikola Milenković.

22:11h

61' Veljković je šutirao glavom u donji levi ugao, ali je Dibuš još jednom bio odličan na golu Mađarske.

Izmena: 01:33h
22:03h

57' Opasan udarac Vlahovića, ali je izvanredno odbranio golman Mađarske.

Izmena: 01:35h
22:00h

53' Sergej Milinković-Savić je pokušao glavom posle dobrog centaršuta, ali nažalost nije bilo promene rezultata.

21:56h

DRUGO POLUVREME:

46' Nastavljen je susret u Beogradu. Dvostruku izmenu napravio je Dragan Stojković Piksi. Na teren su ušli Andrija Živković i Filip Mladenović, a iz igre su izašli Nemanja Radonjić i Filip Kostić.

21:37h

45+2' Završeno je prvo poluvreme utakmice. Mađarska posle prvih 45 minuta igre ima prednost 2:1.

21:33h

45' Prvo poluvreme produženo je dva minuta.

21:32h

44' Srbija je imala šansu da izjednači. Vlahović je pokušao glavom posle dobrog centaršuta, ali je lopta završila pored gola.

21:23h

36' GOOOOOOOOOOLLLLLL!!!!!!!!! Potpuni preokret u Beogradu. Mađarska sada vodi 2:1. Totalnu konfuziju u odbrani Srbije uspeo je da iskorist Orban koji je pogodio mrežu Srbije.