SUROVA DOMINACIJA: Het-trik Mitrovića protiv Benzeme! (VIDEO)
Aleksandar Mitrović, Foto: EPA/NEIL HALL

ZVER

Aleksandar Mitrović se već isplaćuje Al Hilalu

Aleksandar Mitrović je postigao svoj prvi het-trik od kada je napustio Evropu i otišao u Saudijsku Arabiju u redove Al Hilala.

On je u jednom od najvećih derbija tamošnjeg fudbala postigao tri gola protiv Al Itihada. Njegov tim na kraju je posle velikog preokreta slavio rezultatom 4:3 i zaseo na čelo tabele.

Srbin je prvo u 20. minutu postigao prelep pogodak desnom nogom i smanjio prednost rivala na 2:1.

U drugom poluvremenu usledila je još veća dominacija Mitrovića. U 61. minutu je šutirao glavom, golman mu je odbranio udarac, a onda je Mitrogol naleteo na odbitak i sproveo loptu u mrežu.

Na 3:3 izjednačio je četiri minuta kasnije preciznim udarcem sa bele tačke.

U 71. minutu Al Hilal je stigao do ludog preokret, a strelac je bio Salem Al Davsari na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića.

Golove za Al Itihad, sve u prvom poluvremenu, postigli su Romarinjo, Karim Benzema i Abderazak Hamdalah.